PK - Domen Prevc wygrywa w Klingenthal

Utworzono: 28.09.2019 18:53 / sk

Finałowe konkursy letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywane są w niemieckim Klingenthal.

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów zwyciężył reprezentant Słowenii Domen Prevc, oddając najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych (136 i 131,5 metra). Z łączną notą 261,8 pkt Słoweniec odniósł drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Po raz pierwszy triumfował również w Klingenthal prawie cztery lata temu.

Na miejscu drugim uplasował najlepszy z Polaków Klemens Murańka (132 i 129 metrów; 248,6 pkt). Trzeci był niespodziewanie Mackenzie Boyd-Clowes (135 i 131 metrów; 248,4 pkt). Dla Kanadyjczyka był to najlepszy wynik od trzech lat.

Miejsce czwarte zajął Japończyk Yumu Harada. Piąty był najlepszy z reprezentantów gospodarzy Pius Paschke. Na miejscu szóstym sklasyfikowany został drugi z Polaków Stefan Hula.

Miejsce siódme zajął 19-letni Fin Niko Kytosaho. Ósmy był starszy z braci Prevc Cene, który w finale awansował z miejsca 17-tego zajmowanego na półmetku konkursu. Czołową dziesiątkę uzupełnili Rosjanin Mikhail Nazarov oraz trzeci po pierwszej serii konkursowej trzeci ze Słoweńców Jurij Tepes.

W konkursie wystartował również japoński weteran Noriaki Kasai, który uplasował się na miejscu 48-mym.

Klemens Murańka powrócił na prowadzenie klasyfikacji generalnej cyklu (644 pkt). Polak wyprzedza w niej dotychczasowego lidera Roka Justina (599 pkt), który do Klingenthal nie przyjechał. Tym samym już dzisiaj Murańska zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji łącznej cyklu.

Drugi z konkursów w Klingenthal rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10:00 CET.