PK - Ammann najlepszy w Lillehammer

Utworzono: 15.09.2019 10:22 / sk

Z powodu zbyt silnego wiatru, wczorajszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer zakończył się na jednej serii. Z powodu niekorzystnych prognoz pogody dzisiejszy konkurs został przyspieszony i ostatecznie udało się rozegrać obydwie serie konkursowe.

W niedzielnym konkursie na Lysgaardsbakken pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze odniósł czterokrotny mistrz olimpijski Szwajcar Simon Ammann. 38-latek oddał najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych (125,5 i 121,5 metra) i ostatecznie z łączną notą 233,2 pkt pokonał rywali.

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Niemiec Pius Paschke (118,5 i 124 metry; 228,7 pkt) awansując z miejsca szóstego zajmowanego na półmetku konkursu.

Pius Paschke, Simon Ammann, Clemens Leitner

Trzeci był 20-letni Austriak Clemens Leitner (118 i 120,5 metrów; 223,6 pkt), po raz pierwszy w karierze plasując się na pucharowym podium.

Tuż za podium uplasował się Słoweniec Rok Justin. Piąty był najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł. Miejsce szóste zajął Rosjanin Roman Trofimov. Na miejscu siódmym sklasyfikowany został triumfator wczorajszego konkursu Klemens Murańka.

Najdalszy skok dnia oddał w finale Amerykanin Kevin Bickner (130,5 metra), co pozwoliło mu na awans z miejsca 21-szego zajmowanego na półmetku konkursu na miejsce ósme. Czołową dziesiątkę uzupełnił reprezentant gospodarzy Andreas Granerud Buskum oraz trzeci z Polaków Paweł Wąsek.

Rok Justin prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego (509 pkt). Drugi jest nadal Klemens Murańka (464 pkt). Na miejsce trzecie awansował Niemiec Pius Paschke (326 pkt).

Kolejne zawodu Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną już za tydzień w austriackim Stams.