PK - Joakim Aune wygrywa we Frensztacie

Utworzono: 16.08.2019 19:00 / sk

Norweg Joakim Aune odniósł w czeskim Frensztacie pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

26-latek z Trondheim oddał skoki na odległość 100 i 98,5 metra (248,8 pkt). Dotychczasowym najlepszym wynikiem Norwega było drugie miejsce wywalczone w zawodach cyklu w Planicy w 2017 i w Engelbergu w 2016 roku.

Ze stratą zaledwie 0,3 pkt na miejscu drugim uplasował się reprezentant Słowenii Rok Justin (98,5 i 99,5 metra).

Klemens Murańka, który tydzień temu w Wiśle zwyciężył w obydwu konkursach, dzisiaj po skokach na odległość 100,5 i 99,5 metra (248 pkt) sklasyfikowany został na miejscu trzecim, tracąc do zwycięzcy niecały punkt.

Czwarty był reprezentant gospodarzy Filip Sakala, osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Miejsce piąte zajął Andrzej Stękała. Szósty był najlepszy z Austriaków Markus Schiffner, po tym jak Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany po skoku w finale za nieprzepisowy kombinezon.

Na miejscu siódmym uplasował się Kanadyjczyk Matthew Soukup. Ósmy był reprezentant Japonii Masamitsu Ito. Miejsce dziewiąte w pierwszym w karierze starcie w zawodach Pucharu Kontynentalnego zajął 19-letni Austriak Claudio Moerth. Czołową dziesiątkę uzupełnił doświadczony Szwajcar Gregor Deschwanden.

Klemens Murańka objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego (278 pkt). Polak wyprzedza Japończyków Keiichi Sato (230 pkt) oraz Naoki Nakamurę (225 pkt).

Drugi z konkursów we Frensztacie rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 10:00 CET.