PK - Kramer ponownie najlepsza w Szczyrku

Utworzono: 09.08.2019 12:45 / sk

Po zwycięstwie z pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku Marita Kramer okazała się najlepsza również w drugim z nich.

17-letnia Austriaczka oddała dzisiaj skoki na odległość 104 i 95,5 metra i z łączną notą 240,1 pkt odniosła drugie zwycięstwo z rzędu.

Na miejscu drugim uplasowała się czwarta na półmetku konkursu reprezentantka Japonii Misaki Shigeno, która oddała najdalszy skok w serii finałowej (104 pkt). Dla 32-letniej weteranki światowych skoczni było to pierwsze podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Trzecia była, podobnie jak wczoraj, Polka Kinga Rajda (97,5 i 87,5 metra; 206,6 pkt).

Powtarzając wczorajszy wynik, miejsce czwarte zajęła Czeszka Karolina Indrackova, piąta była Węgierka Virag Voros. Druga wczoraj Claudia Purker dzisiaj uplasowała się na miejscu szóstym. Miejsca siódme i ósme zajęły dwie kolejne reprezentantki Japonii Ayaka Igarashi i Rio Seto.

Czołową dziesiątkę uzupełniły Finka Jenny Rautionaho oraz Norweżka Karoline Lauvsland.

Marita Kramer objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (ex-aequo z Norweżką Gydą Westvold Hansen (po 200 pkt). Miejsce trzecie zajmuje nadal w szczyrku niestartująca Kazaszka Veronika Shishkina (130 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego kobiet rozegrane zostaną 14 i 15 września w norweskim Lillehammer.