PK - Maximilian Lienher wygrywa w Szczucińsku

Utworzono: 13.07.2019 16:32 / sk

Tydzień po inauguracyjnych konkursach Pucharu Kontynentalnego, które tradycyjnie już rozegrane zostały w słoweńskim Kranj, skoczkowie powrócili do rywalizacji podczas pierwszych w historii konkursów w kazachskim Szczucińsku.

Pierwszym zwycięzcą na skoczni HS-140 został Austriak Maximilian Lienher, który w czwartek i piątek zwyciężył w obydwu konkursach z cyklu FIS Cup rozegranych na skoczni HS-99. Dzisiaj po skoku na odległość 127,5 metra Austriak prowadził już na półmetku konkursu. W finale Lienher poszybował na odległość 144,5 metra (najdalszy skok dnia) zapewniając sobie pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Miejsce drugie zajął Japończyk Naoki Nakamura (130,5 i 139 metrów; 268,4 pkt) po raz pierwszy w karierze stając na pucharowym podium.

Trzeci był reprezentant gospodarzy Sergey Tkachenko. Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z Lahti (133 i 135 metrów; 260,5 pkt). Jego najlepszym dotychczasowym wynikiem było dziewiąte miejsce wywalczone w Zakopanem w marcu 2018 roku.

Na miejscach czwartym i siódmym uplasowali się dwaj kolejni reprezentanci Japonii Keiichi Sato i Shohei Tochimoto. Najlepszym z Niemców był piaty Luca Roth. Miejsce szóste i dziewiąte wywalczyli Słoweńcy Jernej Presecnik i Cene Prevc.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się 37-letni Koreańczyk Heung-Chul Choi (8-my) osiągając najlepszy wynik od 2009 roku.  Czołową dziesiątkę uzupełnił Austriak Stefan Rainer.

Po dwóch zwycięstwach w Kranj w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu prowadzi nadal Rosjanin Evgeniy Klimov (200 pkt). Drugi jest Słoweneic Timi Zajc (180 pkt), miejsce trzecie zajmuje Naoki Nakamura (145 pkt).

Drugi z konkursów w Szczucińsku rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 3:00 CET.