PK - Aleksander Zniszczoł ponownie najlepszy

Utworzono: 24.03.2019 09:23 / sk

Ostatnie tej zimy zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostały dzisiaj na dużej skoczni w Czajkowskim (RUS). Podobnie jak w sobotę najlepsi okazali się reprezentanci Polski. W konkursie zwyciężył Aleksander Zniszczoł, drugi był Andrzej Stękała.

Skokami na odległość 138 i 133,5 metra (274,6 pkt) Aleksander Zniszczoł pokonał prowadzącego na półmetku Andrzeja Stękałę (138,5 i 132,5 metra; 269,9 pkt) odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu.

Na miejscu trzecim uplasował się reprezentant Norwegii Fredrik Villumstad, który w sobotnim konkursie został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon (139,5 i 128,5 metra; 263,6 pkt).

Miejsce czwarte zajął Austriak Ulrich Wohlgenannt, szósty był po dyskwalifikacji Pawła Wąska w finale jego reprezentacyjny kolega Maximilian Steiner.

Na miejscu piątym sklasyfikowany został trzeci zawodnik sobotniego konkursu Norweg Andreas Granerud Buskum.

Najlepszym z Rosjan był siódmy Roman Trofimov.

Miejsce ósme zajął Czech Viktor Polasek, dziewiąty był najlepszy z Niemców Andreas Wank. Czołową dziesiątkę uzupełnił jego reprezentacyjny kolega Justin Lisso.

Austriak Clemens Aigner zwyciężył w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (977 pkt). Dzięki dwóm zwycięstwom w Czajkowskim na miejsce drugie awansował drugie Aleksander Zniszczoł (895 pkt). Trzeci był Norweg Marius Lindvik (863 pkt).