PK - Aleksander Zniszczoł wygrywa w Zakopanem

Utworzono: 17.03.2019 14:08 / sk

Po wczorajszej dyskwalifikacji, Aleksander Zniszczoł odniósł pierwsze tej zimy zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata rozegranych dzisiaj na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Skokami na odległość 138,5 i 134,5 metra (259,6 pkt) Polak pokonał dzisiaj dwóch Słoweńców Jaka Hvalę oraz Zaka Mogela.

Drugi był czwarty na półmetku konkursu Jaka Hvala, dla którego było to pierwsze pucharowe zwycięstwo od ponad dwóch lat (129,5 i 134 metra; 246,2 pkt).

Jaka Hvala, Aleksander Zniszczol, Zak Mogel

Na miejscu trzecim uplasował się jego reprezentacyjny kolega 18-leti Zak Mogel, który po pierwszej serii konkursowej zajmował miejsce szóste (po 131,5 metra; 234,5 pkt).

Tuż za podium uplasował się zaledwie 26-ty wczoraj reprezentant Niemiec Martin Hamann. Piaty był najlepszy z Austriaków Ulrich Wohlgenannt.

Miejsce szóste zajął najlepszy z Polaków Maciej Kot. Siódmy był Norweg Joakim Aune.

Miejsca ósme i dziewiąte zajęli reprezentanci Słowenii Rok Justin i drugi zawodnik wczorajszego konkursu Bor Pavlovcic, który na półmetku zawodów zajmował miejsce 22-gie.

Czołową dziesiątkę uzupełnił Niemiec Moritz Baer.

Przed ostatnimi dwoma konkursami Pucharu Kontynentalnego w klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi nadal Austriak Clemens Aigner (977 pkt). Drugi jest Marius Lindvik (863 pkt), miejsce trzecie zajmuje Robin Pedersen (754 pkt).

Finałowe konkursy tegorocznego Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną już w przyszłym tygodniu w Czajkowskim (RUS).