Drugie pucharowe zwycięstwo Seyfarth

Utworzono: 16.03.2019 14:48 / sk

Juliane Seyfarth zwyciężyła w pierwszym z konkursów Pucharu Świata rozegranym dzisiaj w Niżnym Tagile (RUS). Skokami na odległość 93,5 i 100 metrów (252,6 pkt) Niemka o 7,1 pkt wyprzedziła Norweżkę Maren Lundby oraz reprezentacyjna koleżankę Anna Odine Stroem.

Seyfarth odniosła dzisiaj drugie pucharowe zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy Niemka zwyciężyła w grudniu 2018 w Lillehammer (NOR). „Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego zwycięstwa. Mam nadzieję, że w kolejnych konkursach uda mi się zaprezentować z równie dobrej strony. Bardzo cieszę z kolejnego turnieju pań po Raw-Air, dziękujemy Rosjanom, że podjęli się jego organizacji, ” powiedziała po konkursie Seyfarth.

Dzisiejszym drugim miejscem Norweżka Maren Lundby zapewniła sobie zwycięstwo w tegorocznym cyklu Pucharu Świata. „Bardzo się cieszę z dzisiejszego podium. Równie mocno cieszę się z sukcesu Anny, dwie Norweżki na podium to naprawdę coś wspaniałego. Zobaczymy co przyniesie nam Blue Bird, bardzo się cieszę, że udało się go zorganizować, turniej to zawsze dodatkowe wyzwania, dodatkowe wrażenia,” powiedziała Lundby.

Dla 20-letniej Anny Odine Stroem dzisiejsze podium było drugim w karierze. PO raz pierwszy młoda Norweżka ukończyła konkurs Pucharu Świata w czołowej trójce w japońskim Zao styczniu tego roku. „Bardzo cieszę się z dzisiejszego wyniku. To zdecydowanie więcej niż się dzisiaj spodziewałam. Świetnie mi się dzisiaj skakało, warunki były nieco zmienne, ale ja akurat tego nie doświadczyłam. Skocznia była rewelacyjnie przygotowana. Nie ukrywam, że po Raw-Air jestem trochę zmęczona, ale to był wyjątkowo intensywny turniej,”  powiedziała Stroem.

Czwarta była Niemka Katharina Althaus, miejsce piąte zajęła Austriaczka Eva Pinkelnig. Na miejscu szóstym konkurs ukończyła dzisiaj Włoszka Lara Malsiner. Siódma była druga z Austriaczek Chiara Hoelzl.

Miejsca ósme i dziewiąte zajęły dwie reprezentantki Japonii Yuki Ito i Sara Takanashi. Czołową dziesiątkę uzupełniła mistrzyni świata juniorów z Lahti Rosjanka Anna Shpyneva.

Po dzisiejszym zwycięstwie Juliane Seyfarth prowadzi w klasyfikacji turnieju Blue Bird, wyprzedzając Maren Lundby oraz Annę Odine Stroem.

Turniej Blue Bird

Turniej Blue Bird składa się z czterech konkursów (dwa na skoczni normalnej HS-97 w Niżnym Tagile, jednego na skoczni normalnej HS-102 w czajkowskim, oraz jednego na dużej skoczni HS-140 w czajkowskim).

Pula nagród dla najlepszych sześciu zawodniczek klasyfikacji generalnej turnieju wynosi 25.000 CHF.

Drugi z konkursów w Niżnym Tagile rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 13:00 CET (17:00 LOC).