Turniej Blue Bird rusza w Rosji

Utworzono: 16.03.2019 13:54 / sk

Austriaczka Chiara Hoelzl zwyciężyła w kwalifikacjach do inauguracyjnego konkursu cyklu Blue Bird rozegranych dzisiaj w Niżnym Tagile (RUS).  20-latka z Salzburga oddała skok na odległość 92,5 metra (117,2 pkt) wyprzedzając liderkę tegorocznego Pucharu Świata Norweżkę Maren Lundby (87,5 metra; 110 pkt) oraz Słowenkę Ursę Bogataj (93,5 metra; 109 pkt).

Najlepszą z Niemek była czwarta Katharina Althaus, tracąc do Słowenki zaledwie 0,3 pkt. Miejsce piąte zajęła Norweżka Anna Odine Stroem, dziewiąta była jej reprezentacyjna koleżanka Silje Opseth.

Na miejscu szóstym uplasowała się Japonka Sara Takanashi, tuż za nią sklasyfikowana została jej reprezentacyjna koleżanka Yuki Ito. Ósma była Włoszka Lara Malsiner.

Czołową dziesiątkę uzupełniła Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger.

Blue Bird

Do klasyfikacji łącznej turnieju wliczane będą noty uzyskane w ośmiu skokach konkursowych.

Turniej składa się łącznie z czterech konkursów – dwóch na skoczni normalnej HS-97 w Niżnym Tagile, jednego na skoczni normalnej HS-102 w Czajkowskim, oraz finału rozegranego na dużej skoczni HS-140 w Czajkowskim).

Łączną pula nagród dla najlepszej szóstki w klasyfikacji końcowej turnieju wyniesie 25.000 CHF.

Zwyciężczyni otrzyma 10.000 CHF, druga zawodniczka 7.000 CHF, trzecia 4.000 CHF, czwarta 2.000 CHF, piąta 1.500 CHF, a szósta 500 CHF.

Finał tegorocznego Pucharu Świata zakończy konkurs na dużej skoczni w czajkowskim w przyszłą niedzielę.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi nadal Norweżka Maren Lundby (1613 pkt). Druga jest Katharina Althaus (1258 pkt), miejsce trzecie zajmuje jej rodaczka Juliane Seyfarth (1071 pkt).