PK - Norwegowie najlepsi w Rena

Utworzono: 02.03.2019 14:33 / sk

Marius Lindvik i Robin Pedersen zapewnili Norwegii podwójne zwycięstwo w dzisiejszych zawodach Pucharu Kontynentalnego rozegranych w norweskim Rena.

20-letni Marius Lindvik, który zwyciężył ostatnio w zawodach w niemieckim Brotterode, odniósł dziewiąte zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w  karierze (140,5 i 133 metry; 268,3 pkt). „To był bardzo dobry konkurs. Wspaniała pogoda, dobrze przygotowana skocznia. Skocznia w Rena jest jedną z moich ulubionych w Norwegii. Jeśli chodzi o pozostałą część sezonu, mam nadzieję, że uda mi się znaleźć w składzie na Raw-Air. Potem zobaczymy,” powiedział po konkursie

Robin Pedersen, Marius Lindvik, Clemens Aigner - © Reka Hodgyai

Po skokach na odległość 135,5 i 132,5 metra (264,7 pkt) reprezentacyjny kolega Lindvika Robin Pedersen uplasował się na miejscu drugim. Trzeci był reprezentant Austrii, lider klasyfikacji generalnej cyklu Clemens Aigner (127,5 i 134 metra; 256,8 pkt).

„Warunki były dzisiaj wprost idealne. Rena do największych może nie należy, ale wszystko jest tutaj zawsze idealnie przygotowane. Moim celem jest wywalczenie nominacji na turniej Raw-Air,” powiedział Robin Pedersen.

„Skocznia w Rena jest całkiem spora i zawsze dobrze się tutaj skacze. Nie ukrywam, że liczyłem na lepszy wynik. Ale podium to jednak zawsze podium. Mam nadzieję, że jutro również uda mi się oddać dobre skoki,” powiedziała Aigner.

Na miejscu czwartym uplasował się Słoweniec Zak Mogel. Piąty był trzeci z Norwegów Fredrik Villumstad, osiągając najlepszy wynik w zawodach Pucharu Kontynentalnego w dotychczasowej karierze.

Oprócz Aignera, w czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu uplasowali się również Markus Schiffner, Stefan Huber i Ulrich Wohlgenannt zajmując miejsca szóste, siódme i dziesiąte.

Ósmy był najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł. Miejsce dziewiąte zajął najlepszy z Niemców Pius Paschke.

Clemens Aigner utrzymał się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (953 pkt). Drugi jest Marius Lindvik (763 pkt), miejsce trzecie zajmuje Pius Paschke (744 pkt).

Drugi z konkursów w Rena rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10:15 CET.