PK - Clemens Aigner ponownie najlepszy

Utworzono: 23.02.2019 19:38 / sk

Austriak Clemens Aigner zwyciężył w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w niemieckim Brotterode i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu.

26-latek oddał najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych (115,5 i 115 metrów) i z łączną notą 277,3 pkt zapewnił sobie siódme zwycięstwo w ósmym z ostatnich startów w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Pawel Wasek, Clemens Aigner, Ulrich Wohlgenannt

Miejsce drugie zajął reprezentant Polski Paweł Wąsek, po raz pierwszy w karierze plasując się na pucharowym podium (115,5 i 111,5 metra; 265,9 pkt).

Na najniższym stopniu podium uplasował się drugi z Austriaków Ulrich Wohlgenannt (114 i 109,5 metrów; 262,3 pkt).

Najlepszym z Niemców był czwarty Martin Hamann. Dwunasty na półmetku konkursu 21-letni Japończyk Keiichi Sato awansował po skoku w finale na miejsce piąte, osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Szósty był trzeci z Austriaków Markus Schiffner. Miejsce siódme zajął drugi z Niemców Pius Paschke. Na miejscu ósmym uplasował się najlepszy z Norwegów Marius Lindvik. Czołową dziesiątkę uzupełnili drugi z Polaków Aleksander Zniszczoł oraz najlepszy ze Słoweńców Andraz Pograjc.

Do serii finałowej konkursu nie awansowali min. znani ze startów w zawodach Pucharu Świata Taku Takeuchi, Lukas Hlava czy Gregor Deschwanden.

Po kolejnym zwycięstwie tej zimy Clemens Aigner umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (813 pkt). Drugi jest Pius Paschke (665 pkt), miejsce trzecie zajmuje Robin Pedersen (606 pkt).

Drugi z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 13:30 CET.