PK - Clemens Aigner ponownie najlepszy w Oberstdorfie

Utworzono: 16.02.2019 20:48 / sk

Clemens Aigner zwyciężył również w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w niemieckim Oberstdorfie. Dla Austriaka było to szóste zwycięstwo w zawodach cyklu tej zimy, piąte z rzędu.

26-latek z klubu SV Innsbruck Bergisel oddał najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych (131,5 i 133 metrów; 300,5 pkt) odnosząc 15-te pucharowe zwycięstwo w karierze.

Tilen Bartol, Clemens Aigner, Pius Paschke

Czwarty wczoraj Słoweniec Tilen Bartol tym razem uplasował się na podium oddając w pierwszej serii konkursowej najdalszy skok dnia (135,5 metra). Dla młodego Słoweńca było to drugie pucharowe podium tej zimy.

Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był dzisiaj trzeci Pius Paschke. 28-latek powtórzył wczorajszy wynik oddając skoki na odległość 130,5 i 129 metrów (295,9 pkt).

Miejsce czwarte zajął drugi ze Słoweńców Rok Justin. Najlepszym z Polaków był piąty Aleksander Zniszczoł. Na miejscu szóstym uplasował się reprezentant Norwegii Robin Pedersen. Siódmy był drugi z Austriaków Ulrich Wohlgenannt, który awansował z miejsca 13-tego zajmowanego na półmetku konkursu.

Piąty wczoraj Moritz Baer dzisiaj sklasyfikowany został na miejscu ósmym. Czołową dziesiątkę uzupełnili drugi z Polaków Andrzej Stękała oraz reprezentant Austrii Markus Schiffner.

Clemens Aigner umocnił się na prowadzeniu lidera klasyfikacji generalnej cyklu (713 pkt). Drugi jest Pius Paschke (629 pkt), miejsce trzecie zajmuje Robin Pedersen (602 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za tydzień w niemieckim Brotterode.