Karl Geiger wygrywa w Willingen

Utworzono: 16.02.2019 18:07 / sk

Karl Geiger zwyciężył w pierwszym z dwóch konkursów indywidualnych rozegranym dzisiaj w niemieckim Willingen odnosząc drugie pucharowe zwycięstwo w karierze. Miejsce drugie zajął Kamil Stoch, trzeci był lider klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Skokami na odległość 142 i 150,5 metra (najdalszy skok dnia; 311,1 pkt) 26-letni Geiger o 4 pkt wyprzedził Stocha, o 6,4 pkt Kobayashi. „To był wspaniały konkurs, jeszcze cały się trzęsę. Atmosfera na skoczni była wręcz niesamowita. Moim celem na jutrzejszy konkurs jest oddanie podobnych skoków, zobaczymy czy wystarczą do kolejnego zwycięstwa. Świetnie mi się dzisiaj skakało, takie dni nie zdarzają się codziennie,” powiedział uradowany zwycięzca.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się dzisiaj reprezentanci Polski. Drugi był Kamil Stoch, miejsce czwarte zajął Piotr Żyła, piaty był Dawid Kubacki. „Jestem zadowolony z moich dzisiejszych skoków, zrobiłem to co trzeba. Obydwa skoki były naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Niestety lądowanie w drugim skoku mogłoby być trochę lepsze,” powiedział po konkursie Stoch.

Do serii finałowej nie awansowali niestety Jakub Wolny i Maciej Kot.

Podobny los spotkał dwóch reprezentantów Niemiec Stephana Leyhe i zwycięzcę wczorajszych kwalifikacji Markusa Eisenbichlera.

Miejsce szóste zajął dzisiaj Richard Freitag, siódmy był Rosjanin Evgeniy Klimov. Na miejscu ósmym uplasował się Szwajcar Kilian Peier. Czołową dziesiątkę uzupełnił najlepszy ze Słoweńców Timi Zajc oraz Norweg Johann Andre Forfang.

Japończyk Ryoyu Kobayashi prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata (1520 pkt). Drugi jest Kamil Stoch (1109 pkt), miejsce trzecie zajmuje Austriak Stefan Kraft (991 pkt).

Po dzisiejszym zwycięstwie Karl Geiger objął prowadzenie w turnieju Willingen 5. Drugi jest Ryoyu Kobayashi, trzeci Piotr Żyła.

Drugi z konkursów w Willingen rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 15:15 CET.