PK - Aigner wygrywa w Oberstdorfie

Utworzono: 15.02.2019 11:25 / sk

Austriak Clemens Aigner zwyciężył w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w niemieckim Oberstdorfie.

Po skoku na odległość 136,5 metra w pierwszej serii konkursowej 26-latek prowadził na półmetku konkursu. Skokiem na odległość 132 metrów w finale Austriak zapewnił sobie czwarte zwycięstwo w czwartym z konkursów Pucharu Kontynentalnego, w którym wystartował (285,7 pkt). Aigner zwyciężył we wszystkich trzech konkursach rozegranych w drugiej połowie stycznia w japońskim Sapporo.

Felix Hoffmann, Clemens Aigner, Pius Paschke

Na półmetku konkursu miejsce drugie zajmowało ex-aequo dwóch reprezentantów gospodarzy Felix Hoffmann i Pius Paschke. Ostatecznie drugi był Felix Hoffmann (135 i 134 metry) tracąc do zwycięzcy zaledwie 1 pkt. Dla młodego Niemca było to trzecie drugie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego tej zimy.

Na miejscu trzecim uplasował się Pius Paschke, który tydzień temu zwyciężył w jednym z konkursów w amerykańskim Iron Mountain (133,5 i 131,5 metra; 279,5 pkt).

Czwarty był najlepszy ze Słoweńców Tilen Bartol. Miejsce piąte zajął kolejny z reprezentantów gospodarzy Moritz Baer.

Miejsca szóste i siódme zajęli dwaj Japończycy Keiichi Sato i Taku Takeuchi. Ósmy był najlepszy z Polaków Paweł Wąsek, na miejscu dziewiątym uplasował się Andrzej Stękała. Najlepszym z Norwegów był dzisiaj dziesiąty Robin Pedersen.

Po dzisiejszym zwycięstwie Clemens Aigner powrócił na pozycję lidera cyklu (613 pkt). Drugi jest Pius Paschke (569 pkt), miejsce trzecie zajmuje Robin Pedersen (562 pkt).

Drugi z konkursów w Oberstdorfie rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 18:30 CET.