PK - Marius Lindvik wygrywa w Iron Mountain

Utworzono: 10.02.2019 19:35 / sk

Marius Lundvik zwyciężył w trzecim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w amerykańskim Iron Mountains.

20-latek, który na półmetku zawodów zajmował miejsce czwarte (124,5 metra) oddał w finale skok na odległość 133,5 metra i ostatecznie z notą 271,6 pkt zapewnił Norwegii drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni.

Trzeci w drugim z konkursów Markus Schiffner zajmował po pierwszej serii konkursowej miejsce dziesiąte. W finale Austriak oddał najdalszy skok dnia i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu drugim, tracąc do zwycięzcy zaledwie 1,5 pkt.

Na miejscu trzecim uplasował się 17-letni reprezentant Słowenii Zak Mogel (129 i 132,5 metra; 267,3 pkt) zapewniając sobie drugie podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego tej zimy.

Czwarty był najlepszy z Niemców Moritz Baer. Miejsce piąte zajął aktualny mistrz świata juniorów w Lahti Thomas Aasen Markeng (trzeci i pierwszy w dwóch poprzednich konkursach). Szósty był drugi z Niemców Felix Hoffmann, który na półmetku zawodów zajmował miejsce drugie.

Miejsce siódme zajął reprezentant Szwajcarii Luca Egloff, dla którego był to najlepszy wynik w zawodach cyklu od grudnia 2017 roku. Najlepszym z Polaków był ponownie Aleksander Zniszczoł (8-my). Czołowa dziesiątkę uzupełnili Słoweniec Jaka Hvala oraz Austriak Maximilian Lienher.

Robin Pedersen prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (536 pkt). Drugi jest jego reprezentacyjny kolega Marius Lindvik (531 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Clemens Aigner (513 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną w przyszłym tygodniu w  niemieckim Oberstdorfie.