PK - Markeng wygrywa drugi konkurs w Iron Mountain

Utworzono: 10.02.2019 07:29 / sk

Thomas Aasen Markeng z Norwegii zwyciężył w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w sobotę w amerykańskim Iron Mountain odnosząc pierwsze zwycięstwo w zawodach cyklu w karierze.

18-latek, który w pierwszym z konkursów był trzeci, po skoku na odległość 129,5 metra w pierwszej serii konkursowej zajmował miejsce czwarte. W finale Norweg poszybował na odległość 134 metrów i z łączną notą 270 pkt pokonał rywali. Dotychczasowym najlepszym wynikiem Markenga było miejsce piąte wywalczone we wrześniu w Zakopanem.

Najdalszy skok dnia oddał w pierwszej serii konkursowej reprezentant Austrii Stefan Huber (139 metrów). Niestety w finale Austriak nie utrzymał prowadzenia i ostatecznie po skoku na odległość 1213,5 metra sklasyfikowany został na miejscu drugim (263,4 pkt). Dla Austriaka było to pierwsze pucharowe podium tej zimy.

Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentacyjny kolega Hubera Markus Schiffner, który w pierwszym z konkursów był zaledwie 17-ty (126,5 i 126 metrów; 261,7 pkt).

Miejsce czwarte zajął drugi z Norwegów Marius Lindvik, który po skoku na odległość 134,5 metra w finale awansował z miejsca 12-tego. Piąty był najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł. Miejsce szóste zajął reprezentant Słowenii Jaka Hvala.

W czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu znalazło się jeszcze dwóch innych reprezentantów Norwegii. Siódmy był Joakim Aune, miejsce dziewiąte zajął Andreas Granerud Buskum.

Drugim ze Słoweńców w dziesiątce był ósmy Tilen Bartol, trzecim dziesiąty Zak Mogel.

Po dwóch konkursach rozegranych dzisiaj w Iron Mountain w klasyfikacji tegorocznego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Robin Pedersen (529 pkt). Drugi jest Clemens Aigner (513 pkt), miejsce trzecie zajmuje triumfator pierwszego z konkursów Niemiec Pius Paschke (487 pkt).

Trzeci z konkursów w Iron Mountains rozegrany zostanie w niedzielę 17:30 CET (10:30 LOC).