PK - Pius Paschke wygrywa w Iron Mountain

Utworzono: 09.02.2019 20:23 / sk

W amerykańskim Iron Mountain, gdzie zaplanowane trzy kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego, wczoraj nie udało się rozegrać ani jednej serii, ani treningowej, ani konkursowej. Na dzisiaj zaplanowano przeprowadzenie dwóch konkursów.

W pierwszym z nich zwyciężył reprezentant Niemiec Pius Paschke, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego zimą w karierze. Niemiec triumfował dotychczas w trzech konkursach latem. Skokami na odległość 128,5 i 139 metrów (265,5 pkt) 28-latek pokonał dzisiaj dwóch reprezentantów Norwegii.

Drugi był Robin Pedersen, który prowadził na półmetku konkursu po skoku na odległość 133 metrów. W finale Norweg poszybował podobnie jak Paschke na odległość 139 metrów, jednak dzięki niższym notom sędziowskim ostatecznie sklasyfikowany został tylko na miejscu drugim (258,9 pkt).

Na miejscu trzecim uplasował się reprezentacyjny kolega Pedersena Thomas Aasen Markeng, po raz pierwszy w karierze stając na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego. 18-letni aktualny mistrz świata juniorów z Lahti sprzed zaledwie dwóch tygodni poszybował dzisiaj na odległość 125 i 133,5 metra (256,3 pkt).

Czwarty był najlepszy z reprezentantów Słowenii Zak Mogel. Miejsce piąte zajął najlepszy z Austriaków Maximilian Lienher. Szósty był drugi ze Słoweńców Tilen Bartol.

Niemiec Moritz Baer, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie, ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu siódmym. Ósmy był najlepszy z Polaków Andrzej Stękała. Czołową dziesiątkę uzupełnił Norweg Joakim Aune oraz reprezentant Austrii Thomas Hofer.

Po dzisiejszym zwycięstwie Robin Pedersen objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (517 pkt). Drugi jest Clemens Aigner (513 pkt), miejsce trzecie zajmuje Martin Hamann (463 pkt).

Drugi z konkursów w Iron Mountain rozegrany zostanie jeszcze w sobotę o godzinie 20:30 CET.