Kraft ponownie najlepszy w Sapporo

Utworzono: 27.01.2019 04:04 / sk

Stefan Kraft zwyciężył w drugim z konkursów Pucharu Świata rozegranym dzisiaj w japońskim Sapporo. Skokami na odległość 135 i 128,5 metra 25-letni Austriak pokonał reprezentanta Słowenii Timiego Zajca oraz Japończyka Ryoyu Kobayashi.

Dla Krafta było to 15-te pucharowe zwycięstwo w karierze, trzecie tej zimy, trzecie z rzędu. Austriak stawał na podium sześciu z ostatnich siedmiu konkursów Pucharu Świata. „To był wspaniały konkurs. Japonia to teraz moje ulubione miejsce. Moje dzisiejsze skoki były jeszcze lepsze niż wczoraj. Idzie mi obecnie naprawdę bardzo dobrze. Lubię tutejszą skocznię, dobrze mi się skacze. Miałem dzisiaj również trochę szczęścia. Jestem dumny, że udało mi się odnieść trzy zwycięstwa z rzędu. Atmosfera na skoczni w Sapporo była dzisiaj wyjątkowa, zwłaszcza kiedy skakał Ryoyu. Siedziałem wtedy na belce i wiedziałem, że mnie również stać na daleki skok. Ryoyu nie miał dzisiaj szczęścia do warunków w pierwszej serii, ale jest w naprawdę dobrej formie, co pokazał już w kwalifikacjach,” powiedział po konkursie Kraft.

18-letni Timi Zajc po raz pierwszy w karierze stanął dzisiaj na pucharowym podium. „To wspaniałe uczucie. Jestem przeszczęśliwy, że udało mi się dzisiaj wreszcie stanąć na pucharowym podium. Daleka podróż do Japonii zdecydowanie mi się opłaciła,” powiedział Zajc.

Japończyk Ryoyu Kobayashi nie miał ani wczoraj ani dzisiaj szczęścia do warunków. Dzisiaj jednak udało mu się powrócić na pucharowe podium. „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku, zwłaszcza z miejsca na podium przed własna publicznością,” powiedział Kobayashi, który nadal lideruje w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu.

Na miejscu czwartym uplasował się najlepszy z Norwegów Halvor Egner Granerud. Miejsca dziewiąte i dziesiąte zajęli jego reprezentacyjni koledzy Robert Johansson i Johann Andre Forfang.

Miejsce czwarte ex-aequo z Norwegiem zajął najlepszy z Polaków Piotr Żyła. Kamil Stoch był szósty, miejsce dwunaste zajął Dawid Kubacki. Maciej Kot uplasował się na miejscu 21-szym. Stefan Hula był 25-ty. Miejsce 30-te zajął Jakub Wolny.

Weteran japońskich skoków Noriaki Kasai powrócił do światowej czołówki zajmując dzisiaj miejsce siódme. Najlepszym z Niemców był dzisiaj ósmy Stephan Leyhe.

Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną w niemieckim Oberstdorfie, gdzie zaplanowano trzy konkursy w lotach narciarskich (jeden zastąpi odwołany w grudniu konkurs w Titisee-Neustadt).