PK - Pavlovic wygrywa w Planicy

Utworzono: 26.01.2019 16:44 / sk

Reprezentant gospodarzy Bor Pavlovcic zwyciężył w pierwszym z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w Planicy. Słoweniec oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (135,5 i 138,5 metra; 274,4 pkt) zapewniając sobie drugie pucharowe podium w karierze. Po raz pierwszy reprezentant klubu ND Ratece Planica zwyciężył również w Planicy w lutym 2017 roku.

Na miejscu drugim uplasował się czwarty na półmetku konkursu reprezentant Norwegii Andreas Granerud Buskum, który w finale poszybował na taką samą odległość jak zwycięzca (138,5 metra) i ostatecznie zapewnił sobie awans na podium (265,7 pkt).

Miejsce trzecie zajął drugi ze Słoweńców Jurij Tepes, który w finale awansował z miejsca szóstego zajmowanego po pierwszej serii konkursowej (133,5 i 136 metrów). Tepes uplasował się jedynie 0,3 pkt za drugim Norwegiem.

Czwarty był Niemiec Martin Hamann. Miejsce piąte zajął najlepszy z Polaków  Aleksander Zniszczoł. Austriak Ulrich Wohlgenannt uplasował się na miejscu szóstym tracąc do trzeciego Tepesa zaledwie 1,5 pkt.

Świetny wynik Słoweńców uzupełnił siódmy Andraz Pograjc. Dziewiąty był Rok Justin, dziesiąty Jaka Hvala, a jedenasty Nejc Dezman.

Miejsce ósme zajął czech Tomas Vancura. Jego reprezentacyjny kolega Lukas Hlava, który na półmetku konkursu zajmował miejsce drugie, ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu 12-tym.

W konkursie punktowało jeszcze dwóch innych reprezentantów Polski. 21-szy był Andrzej Stękała, 25-ty Przemysław Kantyka.

Clemens Aigner prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (513 pkt). Drugi jest Norweg Robin Pedersen (437 pkt), miejsce trzecie zajmuje jego reprezentacyjny kolega Marius Lindvik (365 pkt). Cała trójka rywalizuje obecnie w zawodach Pucharu Świata w japońskim Sapporo.

Drugi z konkursów w Planicy rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 12:15 CET.