Seyfarth i Lundby najlepsze na treningach

Utworzono: 25.01.2019 13:42 / sk

Na skoczni w rumuńskim Rasnovie rozegrano dzisiaj oficjalny trening przed zaplanowanymi na weekend zawodami Pucharu Świata pań. Kwalifikacje do sobotniego konkursu zostały odwołane jako, że do konkursu zgłoszono tylko 42 zawodniczki.

W treningach na skoczni HS-97 Trambulină Valea Cărbunării bardzo dobrze zaprezentowała się Juliane Seyfarth. 28-latka, która na co dzień mieszka i trenuje w Oberstdorfie oddała w drugiej serii treningowej skok na odległość 97 metrów. Niemka, która zwyciężyła w inauguracyjnym konkursie tegorocznego Pucharu Świata w norweskim Lillehammer, a ostatnio dwukrotnie stała na pucharowym podium podczas konkursów w Sapporo, oprócz Althaus, Vogt i Straub jest silnym punktem niemieckiej drużyny, która w pierwszym konkursie drużynowym tej zimy rozegranym tydzień temu w Zao stanęła na najwyższym stopniu podium.

Oprócz Seyfarth, daleko skakały również Maren Lundby (NOR), Sara Takanashi (JPN) i Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz. Liderka klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata Katharina Althaus oddała skoki na odległość 88 i 93,5 metra, w trzeciej serii treningowej nie wystartowała. Podobnie jak Eva Pinkelnig z Austrii, która w drugiej serii treningowej uzyskała 92,5 metra a ze startu w trzeciej zrezygnowała.

Pierwszy z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 12:30 CET.