PK - Brecl ponownie najlepsza

Utworzono: 20.01.2019 11:01 / sk

Słowenka Jerneja Brecl odniosła drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego rozegranych dzisiaj w Planicy (SLO).

17-latka oddała skoki na odległość 92 i 94,5 metra (281,2 pkt) odnosząc drugie pucharowe zwycięstwo w karierze. „Dzisiaj prawie nie było wiatru, warunki były naprawdę równe. Fajnie mi się dzisiaj skakało, ale jeszcze fajniej jakby lekko podwiewało z przodu,” powiedziała po konkursie Brecl.

Na miejscu drugim uplasowała się prowadząca na półmetku konkursu Kamila Karpiel (po 94 metrów). Ostatecznie Polka straciła do zwyciężczyni zaledwie 1 pkt. „Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego wyniku. Lubię skocznię w Planicy, wiele tutaj trenujemy. Wiem, że nadal muszę popracować nad swoim telemarkiem,” powiedziała Karpiel.

Kamila Karpiel, Jerneja Brecl, Katra Komar

Druga we wczorajszym konkursie Katra Komar dzisiaj uplasowała się na miejscu trzecim (91,5 i 93,5 metra; 217 pkt). „Moje skoki były dzisiaj znacznie lepsze niż wczoraj, niestety pozostałe dziewczyny również skakały lepiej. Jestem zadowolona z osiągniętego dzisiaj wyniku. Przede mną mistrzostwa świata juniorów, więc czeka mnie teraz sporo pracy,” powiedziała Komar. Świetny wynik Słowenek uzupełniła piąta Pia Mazi.

Miejsce czwarte zajęła Rosjanka Anna Shpyneva. Szósta była Czeszka Stepanka Ptackova. Trzecia wczoraj Austriaczka Sophie Sorschag dzisiaj uplasowała się na miejscu siódmym. Czołową dziesiątkę uzupełniły dwie Rosjanki Alina Borodina (8-ma) i Mariia Iakovleva (10-ta) oraz Polka Kinga Rajda.

Jerneja Brecl prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (200 pkt). Druga jest Anna Shpyneva (170 pkt), miejsce trzecie zajmuje Elisabeth Raudaschl (159 pkt).

Ostatnie dwa konkursy tegorocznego cyklu rozegrane zostaną 23 i24 lutego w niemieckim Brotterode.