PK - Clemens Aigner wygrywa w Sapporo

Utworzono: 18.01.2019 07:46 / sk

W japońskim Sapporo zaplanowano zostaną aż trzy konkursy Pucharu Kontynentalnego. Pierwszy z nich rozegrano już dzisiaj na skoczni Okurayama a zwyciężył w nim reprezentant Austrii Clemens Aigner odnosząc drugie pucharowe zwycięstwo tej zimy.

25-letni Tyrolczyk, który zwyciężył tydzień temu w Bischofshofen, oddał dzisiaj skoki na odległość 132,5 i 127,5 metra (229,5 pkt) i po raz jedenasty w karierze zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego. „Jestem bardzo zadowolony, choć przyznam, że nie łatwo się dzisiaj skakało. Jak to w Sapporo, trochę wiało. Tym bardziej cieszę się z odniesionego zwycięstwa,” powiedział po konkursie Aigner.

Na miejscu drugim uplasował się siódmy na półmetku konkursu reprezentant Niemiec Andreas Wank. W finale Niemiec oddał najlepszy skok (134 metry) i ostatecznie awansował na miejsce drugie (215 pkt). Dla mistrza olimpijskiego w roku 2014 był to najlepszy wynik tej zimy. „Jestem bardzo zadowolony. Znamy się z Sapporo od lat, bardzo lubię tutejszą skocznię. Fajnie się tutaj dzisiaj skakało,” powiedział po konkursie Wank.

Trzeci był dzisiaj reprezentant Słowenii Nejc Dezman (128,5 i 134,5 metra; 208,8 pkt). „Jestem zadowolony z dzisiejszego wyniku. Przez ostatnie trzy tygodnie ciężko pracowałem, teraz widać tego rezultaty. Nadal popełniam drobne błędy, ale mam nadzieję, że w kolejnych dwóch konkursach uda mi się oddawać podobne skoki.”

Za podium uplasował się drugi na półmetku konkursu reprezentant Norwegii Robin Pedersen. Piąty był Austriak Thomas Hofer. Miejsce szóste zajął Niemiec Martin Hamann. Siódmy był Słoweniec Rok Justin. Na miejscu ósmym uplasował się drugi z Norwegów Andreas Granerud Buskum. Dziewiąty był najlepszy z Japończyków Taku Takeuchi.

Miejsca dziesiąte i jedenaste zajęło dwóch reprezentantów Słowenii Bor Pavlovcic i Ziga Jelar, którzy oddali najdalsze skoki w dzisiejszym konkursie (po 141 metrów).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi nadal Marius Lindvik (365 pkt). Drugi jest jego reprezentacyjny kolega Robin Pedersen (325 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Clemens Aigner (313 pkt).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 2:00 CET.