FIS Cup - Haagen wygrywa w Zakopanem

Utworzono: 13.01.2019 16:02 / ab

Austriak David Haagen zwyciężył w niedzielnym konkursie FIS Cup rozegranym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 17-latek w pierwszej serii uzyskał 137 metrów, w finale wylądował pół metra bliżej i tym samym Jakę Hvalę ze Słowenii wyprzedził o prawie osiem punktów. Podium uzupełnił kolejny ze Słoweńców Cene Prevc.

Na miejscu czwartym uplasował się triumfator sobotniego konkursu Austriak Claudio Moerth. Miejsce piąte zajął jego reprezentacyjny kolega Stefan Huber. W czołówce konkursu uplasowało się jeszcze dwóch innych reprezentantów Austrii, ósmy był Janni Reisenauer, dziesiąty drugi zawodnik sobotniego konkursu Maximilian Lienher.

Miejsca szóste i siódme zajęło dwóch reprezentantów Czech Vojtech Stursa oraz trzeci w sobotę Dusan Dolezal. Najlepszym z Niemców był dziewiąty Johannes Schubert.

W konkursie punkty zdobyło czterech reprezentantów Polski. Najlepszym z nich był 12-ty Adam Niżnik. Miejsce 16-te zajął Kacper Juroszek. 18-ty był Damian Skupień. Na miejscu 22-gim uplasował się Tomasz Pilch.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu FIS Cup prowadzi Szwajcar Luca Egloff (396 pkt). Miejsce drugie zajmuje Niemiec Fabian Seidl (336 pkt). Trzeci jest jego reprezentacyjny kolega Justin Nietzel (330 pkt). Najlepszy z Polaków Kacper Juroszek zajmuje miejsce 15-te (141 pkt).

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup rozegrane zostaną już za tydzień w słoweńskiej Planicy.