PK - Markus Schiffner wygrywa w Engelbergu

Utworzono: 27.12.2018 18:37 / sk

Skoczkowie zakończyli właśnie krótką przerwę świąteczną. W szwajcarskim Engelbergu rozegrano dzisiaj pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego. Zwyciężył w nim reprezentant Austrii Markus Schiffner.

Po skoku na odległość 137,5 metra (najdalszy skok dnia) 26-latek prowadził już na półmetku konkursu. W finale skokiem na odległość 129,5 metra Schiffner obronił prowadzenie (317 pkt) odnosząc trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, pierwsze od sierpnia 2014 roku.

Rot Justin, Markus Schiffner, Nejc Dezman

Na miejscu drugim uplasował się Słoweniec Rok Justin (129,5 i 130 metrów; 304 pkt). Trzeci był jego reprezentacyjny kolega Nejc Dezman (132 i 128 metrów; 296,6 pkt). Dla obydwu było to pierwsze pucharowe podium tej zimy.

Tuż za podium uplasował się najlepszy z Japończyków Kenshiro Ito. Piąty był trzeci ze Słoweńców Anze Lanisek. Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był dzisiaj szósty Simon Ammann. Czterokrotny mistrz olimpijski o zaledwie 0,2 pkt wyprzedził rodaka Andreasa Schulera.

Miejsca ósme i dziewiąte zajęli Norwegowie Marius Lindvik i Joacim Oedegaard Bjoereng. Czołową dziesiątkę uzupełnił Czech Cestmir Kozisek.

Austriak Ulrich Wohlgenannt i Słoweniec Jaka Hvala zajmowali na półmetku konkursu miejsca drugie i trzecie. Niestety żaden z nich nie zdołał utrzymac wysokiej lokaty ostatecznie kończąc konkurs na miejscach 15-tym i 20-tym.

Norweg Robin Pedersen (275 pkt) utrzymał się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu. Drugi jest jego reprezentacyjny kolega Marius Lindvik (232 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Polak Aleksander Zniszczol (199 pkt).

Drugi z konkursów w Engelbergu rozegrany zostanie w piątek o godzinie 13:00 CET.