Kamil Stoch mistrzem Polski

Utworzono: 26.12.2018 16:22 / ab

Kamil Stoch zdobył dzisiaj w Zakopanem siódmy tytuł mistrza kraju w karierze (szósty na dużym obiekcie). Stoch nie miał sobie równych pokonując w konkursie rozegranym na Wielkiej Krokwi letniego mistrza Polski Dawida Kubackiego oraz triumfatora sprzed roku w Wiśle Stefana Hulę.

Kamil Stoch

Po skoku na odległość 140 metrów w pierwszej serii konkursowej reprezentant klubu Eve-nement Zakopane prowadził już na półmetku konkursu o 1,2 pkt wyprzedzając Kubackiego, który oddał skok na odległość 136 metrów. Ostatecznie Stoch, dla którego był to 17-ty medal mistrzostw kraju w karierze wyprzedził rywali o łącznie ponad 30 pkt. Kubacki z TS Wisła Zakopane uzyskał w finale 119 metrów i z łączną notą 299,4 pkt uplasował się na miejscu trzecim. Trzeci był klubowy kolega Stocha Stefan Hula (126,5 i 121,5 metra; 284,8 pkt).

Dawid Kubacki

Tuż poza podium uplasował się czwarty Maciej Kot z AZS Zakopane (126,5 i 120,5 metra; 281,5 pkt). Piąty był zawodnik LKS Klimczok Bystra Jakub Wolny (124,5 i 119,5 metra; 277,1 pkt). Miejsce szóste zajął niespodziewanie słabiej skaczący dzisiaj Piotr Żyła z WSS Wisła w Wiśle (117 i 127,5 metra; 275,5 pkt).

Kamil Stoch, Stefan Hula

Siódmy był Aleksander Zniszczoł (118,5 i 125 metra; 274,2 pkt), który świetnymi startami w ostatnich konkursach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer i fińskim Kuusamo wywalczył dla Polski siódme miejsce startowe na rozpoczynający się już w weekend 67-ty turniej Czterech Skocnzi.

Czołową dziesiątkę uzupełnili młodsi zawodnicy Kacper Juroszek (226,5 pkt), Bartosz Czyż (204,4 pkt) oraz Mateusz Gruszka (204 pkt).

W inauguracyjnym konkursie tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni, który już w sobotę rozpocznie się w niemieckim Oberstdorfie, Polskę reprezentować będzie siedmiu skoczków – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula,  Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.