PK - Claudia Purker najlpesza w Notodden

Utworzono: 15.12.2018 13:15 / sk

Austriaczka Claudia Purker zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w norweskim Notodden, podobnie jak Freitag wczoraj, odnosząc pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.

19-latka, która już wczoraj zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zajmując miejsce czwarte, dzisiaj oddała skoki na odległość 92,5 i 88 metrów (226 pkt). Dla Austriaczki było to pierwsze podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze. „To wielka przyjemność skakać w Notodden. Warunki są tutaj zawsze wspaniałe, a organizatorzy świetnie się spisują,” powiedziała

Anna Shpyneva, Claudia Purker, Agnes Reisch

Na miejscu drugim uplasowała się 16-letnia Rosjanka Anna Shpyneva (91,5 i 88 metrów; 221,5 pkt). „Jestem bardzo zadowolona z moich dzisiejszych skoków. Niestety nie skakałam ani wczoraj, ani przedwczoraj, niestety nasze narty do dzisiaj nie dotarły do Notodden,” powiedziała po konkursie młoda Rosjanka.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się Niemka Agnes Reisch (88,5 i 86,5 metrów; 210 pkt). „Jestem bardzo zadowolona z mojego dzisiejszego wyniku. Mam nadzieję, że i w kolejnych konkursach pójdzie mi równie dobrze, albo nawet i lepiej.”

Triumfatorka wczorajszego konkursu Selina Freitag dzisiaj była czwarta. Miejsce piąte zajęła Austriaczka Eisabeth Raudaschl.

Najlepszą z reprezentantek gospodarzy była szósta Karoline Roestad. Miejsce siódme zajęła Finka Jenny Rautionaho. Na miejscu ósme zajęła trzecia zawodniczka wczorajszego konkursu Koreanka Guylim Park. Czołową dziesiątkę uzupełniły Austriaczka Julia Huber (9-ta) oraz Niemka Alina Ihle (10-ta).

Selina Freitag i Claudia Purker prowadzą ex-aequo w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (po 150 pkt). Trzecia jest Elisabeth Raudaschl (125 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego pań rozegrane zostaną 19 i 20 stycznia w słoweńskiej Planicy.