PK - Selina Freitag wygrywa w Notodden

Utworzono: 14.12.2018 21:02 / sk

W norweskim Notodden zainaugurowano kolejny sezon rywalizacji w ramach Pucharu Kontynentalnego pań. W pierwszym z konkursów zwyciężyła reprezentantka Niemiec Selina Freitag, odnosząc pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.

Młodsza siostra Richarda Freitaga oddała skoki na odległość 88,5 i 87,5 metrów (215 pkt). Najlepszym dotychczasowym wynikiem 17-letniej Niemki było ósme miejsce zajęte w Planicy w styczniu tego roku.

Miejsce drugie zajęła Austriaczka Elisabeth Raudaschl, która poszybowała dzisiaj na odległość 87 i 88 metrów (210,5 pkt). Na miejscu trzecim uplasowała się Koreanka Guylim Park (87,5 i 88 metrów; 205 pkt). Zarówno dla Austriaczki jak i Koreanki było to pierwsze w karierze podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Tuż poza podium uplasowała się Claudia Purker z Austrii. Piąta była 15-letnia Niemka Alina Ihle, dla której był to pierwszy start w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Na miejscu szóstym uplasowała się Finka Jenny Rautionaho, siódma była Julia Huber. Miejsca od dziewiątego do jedenastego zajęły jej reprezentacyjne koleżanki  Katharina Ellmauer, Vanessa Moharitsch i Sophie Mair.

W czołowej dziesiątce znalazła się również Rosjnaka Alina Borodina.

Reprezentantka gospodarzy Karoline Roestad, która po skoku na odlełość 88 metrów prowadziła na półmetku konkursu wyprzedzając Freitag i Raudaschl ukończyłaby konkurs na miejscu trzecim, niestety została w serii finałowej zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon.

Drugi z konkursów Notodden rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 11:45 CET.