PK - Drugie zwycięstwo Lindvika

Utworzono: 09.12.2018 13:42 / sk

Po zwycięstwie w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego tej zimy reprezentant gospodarzy Marius Lindvik po raz kolejny okazał się najlepszy w Lillehammer.

W niezbyt łatwych warunkach, 20-letni Norweg oddał skoki na odległość 137 i 140 metrów (najdalszy skok dnia) (280,2 pkt). Dla Lindvika było to szóste zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze. „To wspaniały początek sezonu. Dzisiaj było trochę trudniej niż wczoraj, wiatr dawał się nam czasami we znaki, zwłaszcza w fiale musieliśmy sporo czekać,” powiedział zwycięzca.

Po skoku na odległość 137,5 metrów czwarty wczoraj Constantin Schmid prowadził na półmetku konkursu. W finale 19-latek z klubu WSV Oberaudorf uzyskał 137 metrów co niestety nie wystarczyło do utrzymania prowadzenia i ostatecznie Niemiec ukończył konkurs na miejscu drugim (275,1 pkt).

Constantin Schmid, Marius Lindvik, Markus Schiffner

Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant Austrii Markus Schiffner (125,5 i 136 metrów; 259,1 pkt).

Miejsce czwarte zajął najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł. W pierwszej serii konkursowej Polak oddał skok na odległość 139 metrów, niestety skoku nie ustał tracąc cenne punkty. Miejsce piąte zajął Amerykanin Kevin Bickner, który w sobotnim konkursie nie zakwalifikował się do finału. Szósty był kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes.

Najlepszym ze Słoweńców był podobnie jak w sobotę siódmy Rok Justin. Miejsce ósme zajął Fin Eetu Nousiainen. Czołową dziesiątkę uzupełnili Austriak Thomas Hofer oraz dwaj reprezentanci Niemiec Moritz Baer i Andreas Wank. Jedenasty był ich reprezentacyjny kolega Pius Paschke.

Po pierwszych dwóch konkursach sezonu Marius Lindvik prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu z maksymalną liczbą punktów (200 pkt). Drugi jest Constantin Schmid (130 pkt), trzeci Felix Hoffmann (98 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną 15 i 16 grudnia w fińskim Kuusamo.