Kilian Peier mistrzem Szwajcarii

Utworzono: 27.10.2018 16:58 / sk

Dwa tygodnie później niż pierwotnie planowano rozegrano mistrzostwa Szwajcarii. Zawody w Kandersteg dwa tygodnie temu zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru.

Szwajcarscy skoczkowie rywalizowali tym razem na skoczni HS-117 im. Andreasa Kuettela w Einsiedeln. Po raz trzeci z rzędu tytuł wywalczył Kilian Peier. 23-latek, który w klasyfikacji generalnej tegorocznego Grand Prix uplasował się na miejscu szóstym, w Pucharze Kontynentalnym był trzeci, po skoku na odległość 118  metrów prowadził już na półmetku konkursu. W finale Keier poszybował na odległość 106,5 metra i z łączną notą 252,5 pokonał rywali.

Simon Ammann, Kilian Peier, Andreas Schuler

Na miejscu drugim uplasował się czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann (115,5 i 107 metrów; 245,5 pkt). Trzeci był Andreas Schuler (116,5 i 105 metrów; 242,7 pkt).

Najdalszy skok w serii finałowej oddał czwarty Gregor Deschwanden (108 metrów).

Piąty w Einsiedeln Sandro Hauswirth zwyciężył w konkursie juniorów rozegranym dwa tygodnie wcześniej w Kandersteg (102,5 i 108 metrów; 271 pkt). Drugi był wtedy Dominik Peter (101,5 i 107,5 metra; 266 pkt), trzeci Lars Kindlimann (98 i 103,5 metra; 249 pkt).

W konkursie drużynowym rozegranym w Kandersteg najlepsi okazali się skoczkowie z Zuercher Skiverband Andreas Schuler, Lars Kindlimann, Pascal Kaelin i Dominik Peter (962,5 pkt). Miejsce drugie zajęli reprezentanci Berner Oberlaender Skiverband Gabriel Karlen, Kevin Romang, Luca von Gruenigen i Sandro Hauswirth (832 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasowali się Olan Lacroix, Janne Perini, Neo Freiholz i Kilian Peier ze Ski Romand (794 pkt).

W konkursie pań rozegranym na skoczni HS-74 najlepsza okazała się Lea Kindlimann (70 i 64 metry; 210,5 pkt). Druga była Sina Arnet (65,5 i 64 metry; 207,2 pkt). Miejsce trzecie zajęła Emely Torazza (63 i 66 metrów; 178 pkt).