Evgeniy Klimov podwójnym mistrzem Rosji

Utworzono: 09.10.2018 14:05 / sk

Evgeniy Klimov, który zwyciężył w tegorocznym cyklu letniego Grand Prix, triumfował w obydwu konkursach o mistrzostwo Rosji rozegranych w Soczi.

24-latek, który jako pierwszy Rosjanin w historii zwyciężył w klasyfikacji generalnej GP, zwyciężył w niedzielnym konkursie na skoczni HS-95 skokami na odległość 104 i 106 metrów (274,3 pkt).

Na miejscu drugim uplasował się czwarty na półmetku konkursu Mikhail Makimochkin, który w finale oddał najdalszy skok serii finałowej (105,5 metra; 261,5 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się Dimitry Vassiliev (99 i 100 metrów; 257,2 pkt).

Miejsca od  czwartego do szóstego zajęli Maxim Sergeev, Aleksandr Bazhenov i Denis Kornilov.

W konkursie na dużej skoczni rozegranym we wtorek ponownie najlepszy okazał się Evgeniy Klimov (141 i 133 metry; 276,4 pkt).

Miejsce drugie zapewnił sobie dwoma skokami na odległość 134 metrów weteran rosyjskich skoczni Dimitry Vassiliev (258,7 pkt). Trzeci był Maxim Sergeev (135,5 i 128 metrów; 250,2 pkt).

Tuż poza podium uplasował się Mikhail Maksimochkin. Piąty był Denis Kornilov, szósty Ilmir Hazetdinov.

W konkursie kobiet triumfowała 17-letnia Lidiia Iakovleva (96 i 95 metrów; 236,6 pkt). Druga była Sofia Tikhonova (92,5 i 93,5 metra; 220,4 pkt). Miejsce trzecie zajęła Anna Shpyneva (88,5 i 92 metry; 209,7 pkt).