PK - Aleksander Zniszczoł wygrywa w Klingenthal

Utworzono: 30.09.2018 12:12 / sk

Aleksander Zniszczoł zwyciężył w ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego tego lata rozegranym w niemieckim Klingenthal.

Dziesiąty wczoraj Zniszczoł odniósł dzisiaj pierwsze zwycięstwo tego lata osiągając 134 i 136 metrów (263,7 pkt). Najlepszym wynikiem 24-letniego Polaka było w tym sezonie drugie miejsce w Wiśle. Żaden inny z Polaków nie stanął tego lata na najwyższym stopniu podium konkursu Pucharu Kontynentalnego. „Jestem bardzo zadowolony z moich dzisiejszych skoków. Cieszę się ze zwycięstwa, które udało mi się dzisiaj wywalczyć,” powiedział po konkursie Zniszczoł.

Ulrich Wohlgenannt, Aleksander Zniszczol, Andreas Wank

Pierwszy na półmetku Austriak Ulrich Wohlgenannt (135 metrów) po skoku na odległość 136 metrów w finale nie zdołał obronić prowadzenia (136 metrów; 261,8 pkt), osiągnął jednak najlepszy wynik tego lata.

Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant gospodarzy Andreas Wank. Mistrz olimpijski w drużynie z 2014 roku poszybował dzisiaj na odległość (132,5 i 131,5 metra’ 257,8 pkt). „Nie jestem jeszcze całkiem zadowolony. To zdecydowanie krok na przód w porównaniu z zeszłym tygodniem, czy nawet wczoraj. Cieszę się więc z postępów, które udało mi się  poczynić. Wiem jednak, że przede mną nadal mnóstwo pracy. Przede mną finałowy konkurs tegorocznego Grand Prix tutaj w Klingenthal, więc postaram się dać z siebie wszystko” powiedział po konkursie Wank.

Tuż a podium uplasował się reprezentant Norwegii Sondre Ringen, piąty był drugi z Polaków Przemysław Kantyka. Miejsce szóste zajął Słoweniec Bor Pavlovcic, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie.

Najdalszy skok dnia oddał dzisiaj w serii finałowej reprezentant Japonii Naoki Nakamura (141,5 metra), który awansował z miejsca 19-tego na siódme. Trzeci wczoraj David Siegel dzisiaj był ósmy. Czołową dziesiątkę uzupełnili triumfator wczorajszego konkursu Rosjanin Dmitriy Vassiliev oraz kolejny z Japończyków Kenshiro Ito.

Po trzynastu konkursach Pucharu Kontynentalnego rozegranych tego lata triumf w klasyfikacji generalnej cyklu wywalczył reprezentant Austrii Philipp Aschenwald (814 pkt). Miejsce drugie zajął Słoweniec Zak Mogel (513 pkt), trzecie wywalczył Szwajcar Kilian Peier (448 pkt).

Pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego w sezonie zimowym rozegrane zostaną w dniach 8 i 9 grudnia w norweskim Lillehammer.