PK - Vassiliev wygrywa w Klingenthal

Utworzono: 29.09.2018 18:52 / sk

W niemieckim Klingenthal rozegrano dzisiaj przedostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego tego lata. Zwyciężył w nim rosyjski weteran Dmitry Vassiliev.

Po skoku na odległość 132,5 metra w pierwszej serii konkursowej 38-latek zajmował miejsce szóste. W finale Rosjanin uzyskał odległość 136 metrów co pozwoliło mu na awans i zapewniło drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze (278,7 pkt). Po raz pierwszy Vassiliev zwyciężył w konkursie Pucharu Kontynentalnego aż 14 lat temu, w grudniu 2004 roku w szwajcarskim St. Moritz. „To był wspaniały dzień. Bardzo lubię skocznię w Klingenthal," powiedział Rosjanin.

Dmitriy Vassiliev

Na miejscu drugim uplasował się 21 lat młodszy od Rosjanina Zak Mogel. Na półmetku konkursu Słoweniec zajmował miejsce dziesiąte (127 metrów). W finale Mogel poszybował na odległość 137,5 metra (najdalszy skok serii finałowej) i z łączną notą 275,3 pkt awansował na drugi stopień podium, po raz czwarty tego lata stając na pucharowym podium. „To był bardzo fajny konkurs. W pierwszej serii konkursowej mój skok nie był najlepszy, popełniłem kilka błędów przy wyjściu z progu. W drugiej udało mi się je wyeliminować, więc jestem bardzo zadowolony.”

Reprezentant gospodarzy David Siegel, który prowadził na półmetku konkursu (131,5 metra), nie utrzymał prowadzenia oddając w finale skok na odległość 133 metrów. Ostatecznie 22-latek sklasyfikowany został na miejscu trzecim (274,8 pkt). „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego startu. Trzecie miejsce to bardzo dobry wynik. To był sprawiedliwy konkurs, a mnie ze skoku na skok szło coraz lepiej. Oczywiście jak to w skokach bywa warunki bywają różne, ale jak na Klingenthal to był bardzo sprawiedliwy konkurs,” powiedział po konkursie Siegel.

Tuż za Niemcem na miejscu czwartym uplasował się reprezentant Japonii Naoki Nakamura osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Piąty był kolejny Niemiec Felix Hoffmann. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również pozostali reprezentanci Niemiec – siódmy był Andreas Wank, dziewiąty Moritz Baer, a dwunasty Constantin Schmid.

Miejsce szóste zajął drugi ze Słoweńców Anze Semenic, ósmy był najlepszy z Norwegów Sondre Ringen. Czołową dziesiątkę uzupełnił Polak Aleksander Zniszczoł.

Najdalszy skok dnia oddał w pierwszej serii konkursowej Domen Prevc (138 metrów) zajmując na półmetku konkursu miejsce drugie. Niestety w finale Słoweniec uzyskał zaledwie 123 metry co pozwoliło mu ostatecznie na zajęcie miejsca 16-tego.

Austriak Philipp Aschenwald, który już tydzień temu w Zakopanem zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego tego lata (814 pkt) w Klingenthal nie wystartował. Drugi jest Słoweniec Zak Mogel (489 pkt), miejsce trzecie zajmuje Kilian Peier (448 pkt).

Drugi z konkursów w Klingenthal rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10:00 CET.