PK - Katharina Althaus ponownie najlepsza

Utworzono: 16.09.2018 10:42 / sk

Katharina Althaus zwyciężyła również w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w norweskim Oslo.

Po skoku na odległość 102 metrów (najdalszy skok dnia) 22-latka prowadziła już na półmetku konkursu. 96,5 metra w finale zapewniło jej drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach cyklu (250,8 pkt). „To był wspaniały weekend, zarówno dla mnie jak i całej drużyny. Bardzo cieszę się z dzisiejszego zwycięstwa. Warunki były dzisiaj jeszcze trudniejsze, zwłaszcza w pierwszej serii. Wracamy teraz do domu, przed nami finałowy konkurs tegorocznego Grand Prix w Klingenthal,” powiedziała po konkursie Althaus.

Kaori Iwabuchi, Katharina Althaus, Ramona Straub

news - Katharina Althaus wygrywa w Oslo

Na miejscu drugim uplasowała się, podobnie jak w sobotę, reprezentantka Japonii Kaori Iwabuchi (99 i 96,5 metra; 229,3 pkt). „Jestem dzisiaj ponownie bardzo szczęśliwa. Po udanych treningach  w Europie udamy się do Klingenthal na finałowe zawody tegorocznego Grand Prix).

Miejscami zamieniły się dzisiaj dwie reprezentantki Niemiec Juliane Seyfarth i Ramona Straub. Czwarta wczoraj Straub dzisiaj stanęła na najniższym stopniu podium (100 i 95,5 metra; 226,8 pkt). Czwarta była Juliane Seyfarth. “Uwielbiam Norwegię, zarówno Holmenkollen jak i Midtstubakken. Dzisiaj nie było jednak łatwo, warunki ciągle się zmieniały. Nie ukrywam, że jestem trochę zaskoczone, że udało mi się oddać dzisiaj aż tak dobre skoki. Jestem tym bardziej zadowolona z wyniku,” powiedziała Straub.

Na miejscu piątym uplasowała się Japonka Yuka Seto. Szósta była Carina Vogt. Piąta wczoraj Rosjanka Anna Shpyneva ukończyła dzisiejszy konkurs na miejscu siódmym.

W czołowej dziesiątce uplasowała się również reprezentantka Chin Xueyao Li osiągając najlepszy wynik w zawodach Pucharu Kontynentalnego od trzech lat. Czołową dziesiątkę uzupełniły reprezentantki Austrii Claudia Purker oraz Elisabeth Raudaschl. Jedenasta była Marita Kramer.

Drugi z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Oslo był ostatnim konkursem cyklu tego lata. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła z kompletem pkt (200) reprezentantka Niemiec Katharina Althaus. Miejsce drugie zajęła Japonka Kaori Iwabuchi (160 pkt). Miejsce trzecie zajęły ex-aequo Niemki Ramona Straub oraz Juliane Seyfarth (110 pkt).