Ryoyu Kobayashi wygrywa w Hakubie

Utworzono: 24.08.2018 13:32 / sk

21-letni Japończyk Ryoyu Kobayashi zwyciężył w pierwszym z konkursów letniego Grand Prix rozegranym dzisiaj w japońskiej Hakubie. Drugi był Rosjanin Evgeniy Klimov, miejsce trzecie zajął kolejny z reprezentantów gospodarzy Daiki Ito.

Młodszy z braci Kobayashi, dla którego było to pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Grand Prix, uzyskał dzisiaj 131,5 i 128 metrów )279,8 pkt) i o 18,2 pkt wyprzedził drugiego Rosjanina. Najlepszym dotychczasowym wynikiem młodego Japończyka było drugie miejsce w Hakubie dokładnie rok temu. „Jestem bardzo zadowolony z pierwszego zwycięstwa zwłaszcza tutaj na skoczni w Hakubie. Uwielbiam tutejsza skocznię. Mam nadzieję, że jutro również uda mi się osiągnąć podobny wynik.”

Dla drugiego dzisiaj Evgeniya Klimova było to trzecie podium tego lata. Rosjanin traci do prowadzącego w klasyfikacji generalnej cyklu Polaka Kamil Stocha zaledwie 15 pkt. „Bardzo lubię skocznię w Hakubie. Mój pierwszy skok nie był najlepszy, popełniłem kilka drobnych błędów, drugi był już znacznie lepszy. Jutro ponownie postaram się dać z siebie wszystko, może wtedy uda mi się objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej.” Jeżeli tak się stanie, w kolejnych zawodach tegorocznego Grand Prix w Czajkowskim (RUS) Klimov wystartuje w żółtej koszulce lidera.

Na najniższym stopniu podium uplasował się dzisiaj kolejny z Japończyków Daiki Ito, dla którego było to pierwsze podium w zawodach Grand Prix od 2011 roku. „Niestety w powodu kontuzji nie startowałem minionej zimy. Dzisiejszy konkurs to dla mnie prawie jak debiut. Tym bardziej cieszę się z osiągniętego dzisiaj wyniku.”

Na miejscu czwartym uplasował się Taku Takeuchi, siódmy był Shohei Tochimoto, Yuken Iwasa został sklasyfikowany na miejscu dziesiątym.

Miejsce piąte zajął Rosjanin Dmitriy Vassiliev. Szósty był najlepszy z Austriaków Daniel Huber. Na miejscu ósmym uplasował się Szwajcar Kilian Peier. Najlepszym ze Słoweńców był dziewiąty Jaka Hvala.

Reprezentanci Polski, którzy wystartowali w Hakubie sklasyfikowani zostali na miejscach 36-tym (Andrzej Stękała) oraz 37-mym (Krzysztof Biegun).

Drugi z konkursów w Hakubie rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 11:30 CET.