Sześciu Polaków w kadrze A

Utworzono: 18.04.2018 19:43 / sk

Sześciu skoczków otrzymało powołanie do polskiej kadry narodowej w skokach narciarskich na sezon 2018/19.


Na wtorkowym posiedzeniu zarządu Polski Związek narciarski podjął decyzję o zatwierdzeniu składów kadr narodowych min. w skokach narciarskich.

Oprócz zwycięzcy klasyfikacji generalnej zeszłorocznego Pucharu Świata Kamila Stocha, w kadrze znaleźli się również Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz Jakub Wolny. Drużynę poprowadzi, podobnie jak minionej zimy, Austriak Stefan Horngacher. Jego asystentami pozostaną Grzegorz Sobczyk, Zbigniew Klimowski oraz Czech Michal Dolezal. 

Na stanowisku dyrektora koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej pozostał Adam Małysz.

 

W kadrze B, którą od nowego sezonu poprowadzi ponownie Maciej Maciusiak znelźli się Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. 

 

kadra Polski sezon 2018/19

 

kadra A 

  • Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
  • Maciej Kot – AZS Zakopane 
  • Piotr Żyła – WSS Wisła 
  • Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane 
  • Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
  • Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra 

sztab szkoleniowy

  • Stefan Horngacher – trener główny A, B, Juniorów
  • Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
  • Zbigniew Klimowski – asystent trenera głównego, koordynator A i B
  • Michal Doleżal – trener techniczny, koordynacja sprzętowa A, B, Juniorów
  • Łukasz Gębala – fizjoterapeuta 
  • Kacper Skrobot – serwisant 
  • Maciej Kreczmer – serwisant 
  • dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy – skoki A i B
  • Aleksander Winiarski – lekarz – skoki A, B, Juniorów
  • Jakub Kozel – fizjoterapeuta 
  • Piotr Krężałek – biomechanik – skoki A, B, Juniorów
  • Matthias Prodinger – konsultant ds. sprzętu
  • Adam Małysz – Dyrektor – skoki A, B, Juniorów, Kobiet + KN, konsultant Zarządu PZN
  • Paweł Witczak – IT, analiza video, logistyka – wszystkie kadry w skokach
  • Jan Winkiel – osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami

 

kadra B

  • Tomasz Pilch – WSS Wisła
  • Bartosz Czyż – WSS Wisła
  • Paweł Wąsek – WSS Wisła
  • Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
  • Aleksander Zniszczoł – WSS Wisła
  • Przemysław Kantyka – LKS Klimczok Bystra 

sztab szkoleniowy

  • Maciej Maciusiak – trener główny
  • Radek Žídek – trener techniczny 
  • Daniel Kwiatkowski – asystent trenera głównego
  • Michał Górny – fizjoterapeuta
  • Kamil Skrobot – serwisant
  • Magdalena Wieczorek – dietetyk – skoki B, Juniorów i Juniorek


kadra juniorów 

  • Kacper Juroszek – WSS Wisła
  • Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra
  • Damian Skupień – TS Wisła Zakopane
  • Mateusz Gruszka – AZS Zakopane 
  • Szymon Pawłowski – LKS Klimczok Bystra
  • Szymon Jojko – WSS Wisła
  • Kacper Stosel – AZS Zakopane

sztab szkoleniowy

  • Wojciech Topór – trener główny
  • Grzegorz Miętus – asystent trenera głównego
  • Piotr Fijas – asystent trenera głównego
  • Andrzej Zapotoczny – serwisant, fizjoterapeuta, trener techniczny
  • Vacat – fizjoterapeuta


kadra juniorek

  • Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice 
  • Kamila Karpiel – AZS Zakopane 
  • Joanna Kil – AZS Zakopane

sztab skoleniowy

  • Marcin Bachleda – trener główny
  • Sławomir Hankus – trener współpracujący
  • Wojciech Tajner – trener współpracujący

 

Ostatnie