PK - Manuel Fettner ponownie najlepszy w Zakopanem

Utworzono: 11.03.2018 13:22 / sk

Austriak Manuel Fettner odniósł dziś w Zakopanem drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego z rzędu.

Po skoku na odległość 136,5 metra w pierwszej serii konkursowej 32-letni weteran światowych skoków zajmował miejsce czwarte. W finale Austriak oddał najdalszy skok dnia (138 metrów) i z łączną notą 268,9 pkt pokonał rywali. „Szczerze mówiąc nie sądziłem, że tak szybko uda mi się powrócić do formy. Jestem bardzo zadowolony, że mi się udało,” powiedział po konkursie Fettner.

Bor Pavlovcic, Manuel Fettner, Stefan Huber

Na miejscu drugim uplasował się podobnie jak wczoraj reprezentant Słowenii Bor Pavlovcic (132,5 i 133,5 metra; 264,3 pkt). „Udało mi się poczynić pewne postępy podczas ostatnich treningów Planicy. Starałem się oddać w Zakopanem podobne skoki. Myślę, że się udało. Wystartuję w finałowych zawodach tegorocznego Pucharu Świata w Planicy, wprost nie mogę doczekać się tego startu,” powiedział Pavlovcic.

Na najniższym stopniu podium uplasował się kolejny z Austriaków Stefan Huber, który prowadził na półmetku konkursu (136 i 131 metrów; 261,2 pkt). „Bardzo lubię skocznię w Zakopanem. Cieszę się, że zawsze, nawet podczas zawodów FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego możemy liczyć tutaj na wsparcie kibiców. Fajnie skacze się w takim miejscu,” powiedział Huber.

Tuż za podium uplasował się ponownie najlepszy z Niemców Felix Hoffmann. Do pierwszego podium w karierze zabrakło mu w obydwu przypadkach zaledwie po kilka punktów. Szósty był dziś Moritz Baer, miejsce dziewiąte zajął Pius Paschke.

Na miejscu piątym uplasował się Słoweniec Tomaz Naglic,  miejsca siódme I ósme zajęli Austriacy Manuel Poppinger i Ulrich Wohlgenannt.

Najlepszym z Polaków był dziesiąty Paweł Wąsek oraz skalsyfikowany ex-aequo z nim najlepszy z Norwegów Fredrik Bjerkeengen.

Na dwa konkursu przed zakończeniem sezonu, które już w przyszły weekend rozegrane zostaną w Czajkowskim (RUS) w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu prowadzi nadal Norweg Marius Lindvik (1102 pkt). Miejsce drugie i trzecie zajmują nadal dwaj reprezentanci Niemiec Andreas Wank (1040 pkt) oraz David Siegel (968 pkt).