PK - Manuel Fettner wygrywa w Zakopanem

Utworzono: 10.03.2018 15:10 / sk

Austriak Manuel Fettner zwyciężył w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w Zakopanem.

32-letni Tyrolczyk oddał skoki na odległość 134 i 138,5 metra odnosząc 20-te zwycięstwo w zawodach cyklu w karierze (262,7 pkt). „Nie spodziewałem się tego zwycięstwa. Przeszedłem z Pucharu Świata do Pucharu Kontynentalnego, aby popracować nad moim skokami. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego dziś wyniku, skaczę coraz lepiej,” powiedział po konkursie Fettner.

Bor Pavlovcic, Manuel Fettner, Ulrich Wohlgenannt

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Słowenii Bor Pavlovcic, który uzyskał 137 i 135,5 metra (259,3 pkt). Dla 19-latka było to pierwsze pucharowe podium tej zimy. “Jestem zadowolony, że udało mi się ponownie stanąć na podium. Oddałem dzisiaj naprawdę solidne skoki,” powiedział Słoweniec.

Miejsce trzecie zajął dzisiaj reprezentacyjny kolega Fettnera Ulrich Wohlgenannt (135 i 137 metrów; 257,2 pkt). „To mój ósmy start w zawodach Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup w Zakopanem, zawsze udawało mi się tutaj stanąć na podium. Nie udawało mi się tylko podczas zawodów Pucharu Świata, ale mam nadzieję, że i to niebawem się zmieni. Lubię tutejszą skocznię i atmosferę. To zawsze pomaga w wykrzesaniu dodatkowej motywacji,” powiedział Wohlgenannt. Oprócz Fettnera i Wohlgenannta w czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu uplasowali się również dwaj inni reprezentanci Austrii Stefan Huber (6-ty) i Manuel Poppinger (7-my).

Na miejscu czwartym uplasowali się ex-aequo najlepszy z Niemców Felix Hoffmann oraz Słoweniec Tomaz Naglic. Ósmy był Pius Paschke.

Największą niespodziankę sprawił dzisiaj reprezentant Kazachstanu Sergey Tkachenko. W pierwszej serii konkursowej 18-latek oddał najdalszy skok serii (138,5 metra) i na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie. Wprawdzie w finale nie udało mu się obronić wysokiej pozycji, jednak po skoku na odległość 132,5 metra młody Kazach sklasyfikowany został ostatecznie na miejscu dziewiątym osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Czołową dziesiątkę uzupełnił najlepszy z Polaków Paweł Wąsek.

Norweg Marius Lindvik (1102 pkt) pozostaje na prowadzeniu klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu. Miejsce drugie i trzecie zajmują dwaj reprezentanci Niemiec Andreas Wank (1040 pkt) oraz David Siegel (968 pkt) pomimo, że żaden z nich do Zakopanego nie przyjechał.

Drugi z konkursów w Zakopanem rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10:30 CET.