PK - Daniela Iraschko-Stolz ponownie najlepsza

Utworzono: 16.02.2018 18:50 / sk

Zaledwie kilka dni po powrocie z Igrzysk Olimpijskich w koreańskim PyeongChang Daniela Iraschko-Stolz zwyciężyła w konkursie Pucharu Kontynentalnego rozegranym w niemieckim Brotterode.

Austriaczka, która w konkursie olimpijskim była szósta, oddała najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (112,5 i 115 metrów) z łączną notą 257,6 pkt pokonując rywalki. Dla 34-latki było to trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego tej zimy.

Jerneja Brecl, Daniela Iraschko-Stolz, Lidiia Iakovleva

Ponad 30 pkt za Austriaczką uplasowała się druga dzisiaj Słowenka Jerneja Brecl (105 i 106 metrów;  224,9 pkt).

Na najniższym stopniu podium konkurs ukończyła Rosjanka Lidiia Iakovleva (97 i 104 metry; 213,9 pkt). 16-latka była najlepszą z Rosjanek. Anna Shpyneva zajęła miejsce szóste, ósma była Aleksandra Barantceva.

Na miejscu czwartym uplasowała się Francuzka Julia Clair. Piąta była najlepsza z Niemek Pauline Hessler. Oprócz Hessler, w czołowej dziesiątce konkurs znalazły się jeszcze dwie inne reprezentantki Niemiec; siódma była Ulrike Graessler, dziewiąta Anna Rupprecht. Miejsce jedenaste zajęła Luisa Goerlich

Czołową dziesiątkę uzupełniła Austriaczka Eva Pinkelnig.

Po pięciu z sześciu zaplanowanych tej zimy konkursów Pucharu Kontynentalnego w klasyfikacji generalnej prowadzi Rosjanka Aleksandra Barantceva (342 pkt). Druga jest jej reprezentacyjna koleżanka Lidiia Iakovleva (335 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Daniela Iraschko-Stolz (300 pkt).