PK - Anze Lanisek wygrywa w Planicy

Utworzono: 03.02.2018 16:10 / sk

Anze Lanisek zwyciężył w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w słoweńskiej Planicy.

Po skoku na odległość 135 metrów 21-latek prowadził już na półmetku konkursu. Skokiem na odległość 135,5 metra w finale z łączną notą 264,5 pkt Słoweniec wywalczył dziewiąte w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. „Oddałem dobre, solidne skoki, ale mam świadomość, że nadal jest nad czym pracować. Chciałem po prostu skupić się dziś na skokach. Samo prowadzenie nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Po prostu staram się lubić to co robię,” powiedział po konkursie zwycięzca.”

Philipp Aschenwald, Anze Lanisek, Pius Paschke

Ponad 20 pkt za  Laniskiem uplasował się drugi dziś Philipp Aschenwald. Austriak oddał skoki na odległość 130,5 i 129,5 metra (243,9 pkt). „To mój trzeci konkurs w Planicy, trzecie podium. Udało mi się dziś oddać bardzo dobre skoki. Lanisek był dziś dla nas za dobry, jutro postaram się to zmienić i zamierzam walczyć o zwycięstwo,” powiedział Aschenwald.

Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant Niemiec Pius Paschke (130,5 i 130 metrów; 238,4 pkt). Na półmetku konkursu Paschke zajmował miejsce czwarte, za rodakiem Andreasem Wankiem, który ostatecznie po skoku na odległość 127 metrów w finale sklasyfikowany został na miejscu piątym. „To mój pierwszy start w zawodach Pucharu Kontynentalnego tej zimy i bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Jutro postaram się oddać równie dobre skoki, a rezultat przyjdzie sam,” powiedział Paschke.

Weteran światowych skoków Słoweniec Robert Kranjec uplasował się na miejscu czwartym. Szósty był Tomaz Naglic, miejsce siódme zajął Andraz Pograjc.

Miejsce ósme zajłą Austriak Thomas Hofer, dziewiąty był najlepszy z Norwegów Sondre Ringen, czołową dziesiątkę uzupełnił najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł.

Słoweniec Nejc Dezman, który startuje w zawodach Pucharu Świata w Willingen, prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (602 pkt). Drugi jest Andreas Wank (568 pkt), miejsce trzecie zajmuje świeżo koronowany mistrz świata juniorów Norweg Marius Lindvik (556 pkt).