PK - Daniel Huber najlepszy w Sapporo

Utworzono: 27.01.2018 08:28 / sk

Trzeci zawodnik wczorajszego konkursu Daniel Huber zwyciężył w pierwszym z konkursów na dużej skoczni rozegranym dziś w japońskim Sapporo.

Po skoku na odległość 128,5 metra w pierwszej serii konkursowej Austriak zajmował miejsce czwarte. W finale 25-latek poszybował na odległość 139,5 metra i ostatecznie z łączną notą 246 pkt awansował na miejsce pierwsze odnosząc trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. „Jestem bardzo zadowolony z moich dzisiejszych skoków. Już podczas treningu dobrze mi się skakało,” powiedział po konkursie Huber.

Miejsce drugie zajął po raz pierwszy stając na podium cyklu Rosjanin Evgeniy Klimov, dla którego był to zaledwie ósmy start w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze (136 i 141,4 metra; 141,5 pkt). „To był wspaniały dzień, dobre warunki pogodowe, dobre wiatry. Chciałbym podziękować organizatorom za przeprowadzenie konkursu,” powiedział Rosjanin.

Na najniższym stopniu podium uplasował się pierwszy na półmetku konkursu Tom Hilde. W pierwszej serii konkursowej Norweg poszybował na odległość 141,5 metra, w finale uzyskał 129,5 metra (233 pkt). „Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Zarówno ze skoku, który dał mi prowadzenie w pierwszej serii konkursowej, jak i z tego w finale, który zapewnił mi miejsce na podium.”

Na miejscu czwartym uplasował się zaledwie 14-ty na półmetku konkursu reprezentant Słowenii Anze Lanisek (214,8 pkt). Najlepszym z Niemców był dziś piąty David Siegel. Miejsce szóste zajął najlepszy z Japończyków Yukiya Sato.

Na miejscach siódmym i ósmym uplasowali się dwaj reprezentanci Norwegii Robin Pedersen i Joacim Oedegaard Bjoereng. Czołową dziesiątkę uzupełnili Niemiec Andreas Wank oraz Austriak Philipp Aschenwald.

Aschenwald awansował z miejsca 19-tego na 10-te, niestety szczęścia nie miał jego reprezentacyjny kolega Florian Altenburger, który na półmetku zawodów zajmował miejsce trzecie. Niestety skok w finale na odległość zaledwie 99,5 metra zaprzepaściły jego szanse na dobry wynik i ostatecznie Austriak sklasyfikowany został na miejscu 19-tymm.

Zwycięzca wczorajszego konkursu Robert Kranjec, który na półmetku konkursu zajmował miejsce czwarte, został zdyskwalifikowany w finale z powodu nieprzepisowego kombinezonu.

Norweg Marius Lindvik, który z bardzo dobrej strony prezentuje się w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, utrzymuje się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (556 pkt). Drugi jest Słoweniec Nejc Dezman (522 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Niemiec David Siegel (505 pkt).