PK - Robert Kranjec wygrywa w Sapporo

Utworzono: 26.01.2018 08:22 / sk

Słoweniec Robert Kranjec zwyciężył w konkursie Pucharu Kontynentalnego rozegranym dziś w japońskim Sapporo.

Na skoczni normalnej specjalista od lotów narciarskich, były mistrz świata, oddał skoki na odległość 96 i 92,5 metra i z łączną notą 215,7 pkt odniósł pierwsze zwycięstwo od września 2016 roku, kiedy to wygrywał w zawodach letniego Grand Prix w Czajkowskim (RUS). Dla 36-latka było to 12-te zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze (poprzednie lipiec 2011). Bezpośrednio po konkursie zwycięzca powiedział krótko, „jestem szczęśliwy, to był dobry konkurs.”

Dwoma skokami na odległość 92,5 metra Norweg Sondre Ringen zapewnił sobie miejsce drugie, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,2 pkt. „Oddałem dziś trzy dobre skoki i bardzo cieszę się z osiągniętego wyniku, najlepszego w mojej dotychczasowej karierze,” powiedział po konkursie 21-letni Norweg.

Miejsce trzecie zajął dziś Austriak Daniel Huber (97 i 92 metry; 206,7 pkt. „To był trudny konkurs, śnieg, słońce, wiatr. Tym bardziej jestem zadowolony z osiągniętego wyniku. Oddałem przyzwoite skoki i mam nadzieję, że jutro czy pojutrze będzie podobnie,” powiedział Huber.

Poza podium na miejscu czwartym uplasował się dzisiaj reprezentant Słowenii Nejc Dezman, zaledwie 0,3 pkt za Huberem. Na miejscu piątym uplasował się reprezentant gospodarzy Naoki Nakamura, osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Najlepszym z Niemców był dziś David Siegel, który po skoku na odległość 99 metrów w finale (najdalszy skok dnia) awansował z miejsca 16-tego na szóste. Miejsce siódme zajął Robin Pedersen (NOR). Na miejscu ósmym sklasyfikowani zostali ex-aequo Florian Altenburger oraz Seou Choi. Austriak awansował z miejsca 23-ciego, Koreańczyk 15-tego zajmowanego na półmetku konkursu.

Czołową dziesiątkę uzupełnił Niemiec Felix Hoffmann, jedenasty był jego reprezentacyjny kolega Andreas Wank.

Norweg Marius Lindvik, który startuje w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego  (556 pkt). Drugi jest Nejc Dezman (522 pkt), miejsce trzecie zajmuje Tomasz Pilch (492 pkt).