Koniec turnieju dla Francuzów

Utworzono: 02.01.2018 13:18 / sk

Francuscy skoczkowie zakończyli tegoroczną przygodę z Turniejem Czterech Skoczni po dwóch pierwszych konkursach w niemieckim Garmisch-Partenkirchen i Oberstdorfie.

Vincent Descombes Sevoie i Jonathan Learoyd nie wystartują w dwóch najbliższych konkursach w austriackiej części turnieju w Innsbrucku i Bischofshofen.

„Vincent jest całkowicie bez formy. W najbliższych dniach poświęcimy się treningom. Jonathan odczuwa już oznaki zmęczenia startami kilku ostatnich tygodni. Jego głównym celem tej zimy są mistrzostwa świata juniorów w szwajcarskim Kandersteg, które rozpoczną się 27 stycznia,” wyjaśnił asystent trenera francuskiej kadry Robert Treitinger.

Vincent Descombes Sevoie ukończył konkurs w Oberstdorfie na miejscu 45-tym, w Garmisch-Partenkirchen był 44-ty. W żadnym z konkursów nie zdołał awansować do serii finałowej. Jego najlepszym wynikiem tej zimy było 27-me miejsce w Niżnym Tagile (RUS) początkiem grudnia.

Zaledwie 17-letni Jonathan Learoyd zwyciężył w konkursie Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu. Podczas inauguracyjnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie zdobył pierwsze pucharowe punkty w karierze (29-ty).