Zajc i Klinec mistrzami Słowenii

Utworzono: 23.12.2017 18:55 / sk

Timi Zajc i Ema Klinec zwyciężyli w mistrzostwach Słowenii rozegranych na dużej skoczni w Planicy.

Timi Zajc, który początkiem października w Kranj zdobył tytuł mistrzowski na średniej skoczni, oddał dziś skoki na odległość 142 i 133 metrów (270 pkt). Dla 17-latka jest to pierwszy mistrzowski tytuł zdobyty zimą.

Prawie 12 pkt za zwycięzcą uplasował się drugi dziś Anze Semenic (139 i 126,5 metra; 258,4 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasowali się ex-aequo Tilen Bartol (130 i 135 metrów; 257 pkt) oraz Peter Prevc (136 i 129 metrów).

Piąty był Tomaz Naglic (131,5 i 126,5 metra; 243,9 pkt). Czołową szóstkę uzupełnił Ziga Jelar (125 i 130,5 metra; 236,9 pkt).

Reprezentanci klubu SK Triglav 1 w składzie Ziga Jelar, Peter Prevc, Nejc Dezman i Domen Prevc zwyciężyli w konkursie drużynowym (1000,1 pkt). Miejsce drugie zajęli skoczkowie z SSK Ljubno BTC 1 Matevz Samec, Jan Bombek, Zak Mogel oraz Timi Zajc (892,4 pkt). Na miejscu trzecim uplasowali się Robert Kranjec, Nik Fabijan, Aljaz Vodan i Cene Prevc z SK Triglav 2 (855,7 pkt).

W konkursie kobiet najlepsza okazała się Ema Klinec, która oddała najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (126,5 i 130 metrów; 238,7 pkt). Miejsce drugie zajęła Ursa Bogataj (123 i 125 metrów; 222,3 pkt). Trzecia była Nika Kriznar (126 i 124 metry; 219 pkt).

Siedmiu Słoweńców na Turniej 4 Skoczni

Jeszcze przed dzisiejszymi mistrzostwami kraju trener słoweńskiej kadry Goran Janus ogłosił składy na pierwsze dwa konkursy tegorocznego turnieju Czterech Skoczni. W Ob.       erstdorfie zobaczymy Jerneja Damjana, Petera Prevca, Anze Semenica, Timiegi Zajca, Tilena Bartola, Jurija Tepesa, którego w Garmisch Partenkirchen zastąpi Domen Prevc oraz Zigę Jelara, który dobrymi startami w Pucharze Kontynentalnym wywalczył dla Słowenii dodatkowe miejsce startowe.