Katharina Althaus wygrywa w Lillehammer

Utworzono: 03.12.2017 13:08 / sk

Katharina Althaus zwyciężyła w finałowym konkursie „Lillehammer Triple” rozegranym dziś na dużej skoczni, zapewniając sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Skokami na odległość 138,5 i 139,5 metra (308,2 pkt) Niemka pokonała Norweżke Maren Lundby oraz Japonkę Sarę Takanashi.

„To był bardzo udany początek nowego sezonu – dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Skakało mi się tutaj bardzo dobrze. Dziś oddałam najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych, jestem bardzo zadowolona z moich wyników. Bardzo lubię skakać na dużych skoczniach, to zdecydowanie większa frajda,’ powiedziała po trzecim zwycięstwie w karierze Althaus.

Reprezentantka gospodarzy Maren Lundby stanęła na podium po raz trzeci z rzędu (130 i 139 metrów; 284,3 pkt). „To był wspaniały początek sezonu. Miałam wprawdzie nadzieję na wygraną w dzisiejszym konkursie, Katharina była jednak lepsza. Jak najbardziej zasłużyła dziś na zwycięstwo. Przed nami kolejne pucharowe konkursy. Jednak najważniejsze i tak będą dla nas tej zimy Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang. Cały czas ciężko pracuję, aby w odpowiednim momencie być w jak najlepszej formie,” powiedziała po konkursie Lundby.

Na najniższym stopniu podium (po raz pierwszy tej zimy) uplasowała się Sara Takanashi (137 i 136 metrów; 275,8 pkt). „Jestem bardzo zadowolona z moich wyników w Lillehammer. Choć wiem, że mogę skakać lepiej, a przed mną jeszcze sporo pracy. Muszę zdecydowanie popracować nad techniką. Po raz pierwszy w życiu skakałam na Lysgardsbakken i nie ukrywam, że sprawiła mi ona sporo problemów,” skomentowała swój wynik Japonka.

25,1 pkt za Takanashi konkurs ukończyła czwarta dziś Rosjanka Irina Avvakumova. Miejsce piąte zajęła Yuki Ito (249,4 pkt). Na miejscach szóstym i siódmym uplasowały się dwie kolejne Niemki Carina Vogt i Svenja Wuerth. Najlepszą ze Słowenek była 8-ma Ursa Bogataj. Czołową dziesiątkę uzupełniła ponownie Włoszka Lara Malsiner oraz najlepsza z Francuzek Lea Lemare.

Miejsca 11-te i 12-te zajęły Słowenki Ema Klinec i Nika Kriznar. 13-ta była Niemka Juliane Seyfarth. Lucile Morat z Francji oraz Włoszka Manuela Malsiner uplasowały się na miejscach 14-tym i 15-tym.

Najlepszą z Austriaczek była 16-ta Jaqueline Seifriedsberger. Na miejscu 23-cim konkurs ukończyła reprezentantka Chin Xinyue Chang. 24-ta była Rumunka Daniela Haralambie. Finka Julia Kykkaenen została sklasyfikowana na miejscu 27-mym.

W klasyfikacji generalnej turnieju “Lillehammer triple” zwyciężyła Katharina Althaus (842,1 pkt) wyprzedzając Norweżkę Maren Lundby (823,1 pkt) oraz Sarę Takanashi (776 pkt). Niemka prowadzi również w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata.

Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet rozegrane zostaną za dwa tygodnie w niemieckim Hinterzarten.