Kamila Karpiel mistrzynią Polski

Utworzono: 08.10.2017 15:49 / ab

Kamila Karpiel zwyciężyła w konkursie o mistrzostwo Polski rozegranym dziś w Szczyrku na skoczni Skalite.

Zawodniczka klubu AZS Zakopane, która zaledwie kilka tygodni temu odniosła największy sukces w dotychczasowej karierze wygrywając cykl letniego Pucharu Kontynentalnego, skokami na odległość 92,5 i 95 metrów aż 12 pkt pokonała prowadząca na półmetku konkursu zawodniczkę klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk Kingę Rajdę (94 i 89 metrów) oraz Magdalenę Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre (86 i 81,5 metra).

Czwarta była dziś Joanna Kil z AZS Zakopane (84,5 i 79,5 metra). Miejsce piąte zajęła Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice (77 i 82 metry). Czołową szóstkę uzupełniła Joanna Szwab z KS Chochołów (76 i 80 metrów).

Puchar Prezesa PZN

W rozegranym w sobotę konkursie o Puchar Prezesa PZN w rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Magdalena Pałasz z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre (71,5 i 72 metry), która prawie o 2 pkt pokonała Kingę Rajdę z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk (71 i 71,5 m). Miejsce trzecie wywalczyła Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u (72,5 i 70,5 metra).

Wśród Młodziczek na najwyższym stopniu podium stanęła Marcelina Bełtowska z zakopiańskiego AZS-u (39,5 i35,5 metra). 0,6 punktu za nią uplasowała się Wiktoria Przybyła (37 i 37,5 m) z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, miejsce trzecie wywalczyła Sara Tajner (36 i 37 metrów).

W sobotę na Skalitem rywalizowali również panowie. W kategorii Junior A rywalizację zdominowali reprezentanci klubu WSS Wisła. Na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Wąsek, który po skokach na odległość 100,5 i 104 metry o 18 punktów pokonał Bartosza Czyża, który uzyskał 95,5 i 101,5 metrów. Na trzecim miejscu uplasował się Damian Skupień z TS Wisła Zakopane (96 i 87,5 metra).

Wśród seniorów najlepszy okazał się Krzysztof Leja z zakopiańskiego AZS-u (100,5 i 98,5 metra), który o 23,5 punktu pokonał Artura Kukułę z WSS Wisła (95,5 i 94 metry). Na najniższym stopniu podium uplasował się Szczepan Kupczak, który oddał skoki na odległość 95 i 92 metrów.