PK - Austriacy ponownie najlepsi w Stams

Utworzono: 10.09.2017 13:36 / sk

Podobnie jak wczoraj, w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego zwyciężyło dwóch reprezentantów Austrii Daniel Huber i Stefan Kraft.

Skokami na odległość 115 i 113,5 metra (259,7 pkt) drugi wczoraj Daniel Huber pokonał dziś znacznie bardziej doświadczonego i utytułowanego rodaka. „Bardzo cieszę się i z osiągniętego wyniku i samych skoków. Niewiarygodne, że udało mi się odnieść to zwycięstwo. Warunki były równe, deszcz nie za bardzo nam przeszkadzał,” powiedział po konkursie uradowany Austriak.

Stefan Kraft, Daniel Huber, Vincent Descombes Sevoie - (c) ÖSV/Kotlaba

Zwycięzca zeszłorocznego Pucharu Świata Stefan Kraft oddał dziś skoki na odległość 114,5 i 113,5 metra i stracił do reprezentacyjnego kolegi zaledwie 1,2 pkt. Świetny wynik Austriaków uzupełnili 6-ty Thomas Lackner, 9-ty Manuel Poppinger oraz 10-ty Manuel Fettner.

Stefan Kraft nie krył zadowolenia z dzisiejszego startu, „Mój skok w serii finałowej był naprawdę dobry, sądziłem, że uda mi się odnieść kolejne zwycięstwo. Ale Daniel był dziś lepszy. Cieszę się, że jeden z moich najlepszych przyjaciół skacze aż tak dobrze. Poziom w Pucharze Kontynentalnym jest teraz naprawdę bardzo wysoki, nie można sobie pozwolić na najmniejszy choćby błąd.”

Czwarty wczoraj Vincent Descombes Sevoie dziś uplasował się na najniższym stopniu podium (114,5 i 112 metrów; 253,6 pkt). „Przed weekendem nie miałem pojęcia w jakiej jestem obecnie dyspozycji, żadnego punktu odniesienia. Tym bardziej jestem zaskoczony osiągniętym wynikiem, udało mi się dotrzymać kroku najlepszym z Austriaków. Nie za bardzo odpowiada mi tutejsza skocznia. Ale jak skacze się dobrze technicznie można poradzić sobie z każdą z nich.”

Tuż za podium uplasował się najlepszy z Niemców, dziewiąty wczoraj Pius Paschke. Prowadzący na półmetku konkursu Słoweniec Tilen Bartol oddał w serii finałowej przeciętny skok i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu piątym, zaledwie 2,1 pkt za czołową trójką.

Szósty był Austriak Thomas Lackner, miejsce siódme zajął najlepszy z Polaków Klemens Murańka. Na miejscu ósmym uplasował się drugi z Niemców Constantin Schmid.

21-szy wczoraj Gregor Schlierenzauer ukończył dzisiejszy konkurs na miejscu 17-tym. 20-ty był Michael Hayboeck. 11-ty na półmetku konkursu Richard Freitag ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu 23-cim.

Klemens Murańka utrzymał się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (482 pkt). Drugi jest Słoweniec Miran Zupancic (322 pkt), na miejsce trzecie awansował Niemiec Pius Paschke (200 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną 16 i 17 września w norweskim Trondheim.