PK - Aigner ostatnim zwycięzcą sezonu

Utworzono: 19.03.2017 11:59 / sk

W ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego tej zimy rozegranym dziś w Czajkowskim (RUS) zwyciężył triumfator klasyfikacji generalnej cyklu Clemesn Aigner. Podobnie jak wczoraj z powodu zbyt silnego wiatru zawody rozegrano na skoczni normalnej.

Dla 24-letniego Austriaka było to siódme zwycięstwo tej zimy, piąte odniesione w sześciu ostatnich konkursach. Skokami na odległość 98 i 99 metrów (264,2 pkt) Aigner pokonał dziś Słoweńca Roka Tarmana (104 i 99 merów; 260,7 pkt), dla którego było to pierwsze w karierze podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego oraz reprezentacyjnego kolegę Daniela Hubera (103,5 i 101,5 metra; 258,5 pkt).

Czwarty był Słoweniec Miran Zupancic. Na miejscu piątym uplasował się reprezentant gospodarzy Roman Trofimov. Najdalszy skok dnia oddał w pierwszej serii konkursowej Rosjanin Denis Kornilov (108 metrów). Niestety 30-latek nie zdołał obronić prowadzenia i po skoku na odległość 98,5 metra w finale ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu szóstym.

Constantin Schmid, który wczoraj odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, uplasował się na miejscu siódmym. Miejsca ósme i dziewiąte zajęli jego reprezentacyjni koledzy Johannes Schubert i Felix Hoffmann.

Miejsce dziewiąte zajął zdyskwalifikowany wczoraj Rosjanin Dimitry Vassiliev.

Zwycięzcą tegorocznego cyklu został Austriak Clemens Aigner (1191 pkt). Na miejscach drugim i trzecim uplasowali się dwaj reprezentanci Słowenii Miran Zupancic (938 pkt) oraz Nejc Dezman (862 pkt).