PK - Constantin Schmid wygrywa w Czajkowskim

Utworzono: 18.03.2017 15:40 / sk

Z powodu zbyt silnego wiatru pierwszy z finałowych konkursów Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim (RUS) został przeniesiony z dużej skoczni na normalną.

Zwycięstwo w przedostatnim konkursie sezonu odniósł dziś Constantin Schmid. Po skoku na odległość 98,5 metra w pierwszej serii konkursowej Niemiec zajmował miejsce czwarte. W finale 17-latek oddał najdalszy skok dnia (107 metrów) i odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego (269 pkt). Tydzień temu Schmid dwukrotnie stawał na podium w Zakopanem.

Na miejscu drugim uplasował weteran światowych skoków Czech Jakub Janda. 38-latek prowadził na półmetku konkursu (101,5 metra), jednak po skoku na odległość 102,5 metra w finale ostatecznie uplasował się na miejscu drugim (264,8 pkt).

Na najniższym stopniu podium uplasował się zwycięzca czterech ostatnich konkursów Austriak Clemens Aigner (100,5 i 101,5 metra; 263,6 pkt).

Czwarty był Rosjanin Ilmir Hazetdinov. Jego reprezentacyjny kolega Dimitry Vassiliev zajmował miejsce piąte, niestety został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Dwunasty po pierwszej serii konkursowej Daniel Huber ukończył konkurs na miejscu piątym. Jego reprezentacyjny kolega Maximilian Steiner awansował z miejsca 26-tego na siódme (105,5 metra w finale). Szósty był drugi na półmetku konkursu Niemiec Tim Fuchs.

Słoweniec Jaka Hvala zajął miejsce ósme, dziewiąty był najlepszy z Polaków zaledwie 17-letni Paweł Wąsek . Czołową dziesiątkę uzupełnił Ziga Jelar.

Clemens Aigner zapewnił sobie dziś triumf w klasyfikacji końcowej cyklu . Miejsce drugie zajmuje Miran Zupancic (888 pkt), trzeci jest Necj Dezman (862 pkt).

Jutrzejszy konkurs rozpocznie się o godzinie 9:00 CET.