PK - Podwójne zwycięstwo Austriaków w Rena

Utworzono: 05.03.2017 13:07 / sk

Clemens Aigner zwyciężył również w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dziś w norweskim Rena. Drugi był jego reprezentacyjny kolega Daniel Huber.

24-letni Tyrolczyk oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (146,5 i 139,5 metra; 283,4 pkt) odnosząc czwarte zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w roku 2017, szóste w karierze.

news - Clemens Aigner wygrywa w Rena

Daniel Huber był jedynym, który zdołał dziś dotrzymać kroku Aignerowi. Skokami na odległość 146 i 138,5 metra Austriak zapewnił dziś sobie miejsce drugie (276,1 pkt).

Słoweniec Bor Pavlovcic, który wczoraj był drugi, dziś uplasował się na najniższym stopniu podium (139 i 128,5 metra; 260 pkt).

Znacznie lepiej zaprezentowali się dziś reprezentanci gospodarzy. Najlepszym z nich był ponownie 12-ty Halvor Egner Granerud. Dzisiaj Norweg uplasował się tuż za podium.

12-ty na półmetku konkursu Słoweniec Tilen Bartol (131 metrów) oddał w finale skok na odległość 142 metrów i awansował ostatecznie na miejsce piąte (256,6 pkt).

Maximilian Steiner i Stefan Huber uplasowali się na miejscach szóstym i siódmym. Najlepszym z Niemców był ponownie czwarty wczoraj Felix Hoffmann. Dzisiaj 19-latek z klubu SWV Goldlauter zajął miejsce ósme.

Drugim z Norwegów w czołowej dziesiątce był 9-ty dziś Joacim Oedegaard Bjoereng. Czołową dziesiątkę uzupełnił Jaka Hvala, jedenasty był Cene Prevc.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu prowadzą nadal dwaj Słoweńcy Nejc Dezman (852 pkt) oraz Miran Zupancic (847 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Clemens Aigner (831 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną już w najbliższy weekend w Zakopanem.