PK - Felix Hoffmann wygrywa w Brotterode

Utworzono: 12.02.2017 15:55 / sk

Niemiec Felix Hoffmann zwyciężył w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dziś w Brotterode (GER) odnosząc pierwsze zwycięstwo w zawodach cyklu w karierze.

19-latek z klubu SWV Goldlauter oddał dziś skoki na odległość 113 i 117,5 metra (239,5 pkt). Najlepszym dotychczasowym wynikiem Niemca było 10-te miejsc w grudniu w norweskim Vikersund.

Nejc Dezman, który zwyciężył w trzech ostatnich konkursach z rzędu, prowadził dziś po pierwszej serii konkursowej (112,5 metra). Jednak skok na odległość 116 metra w finale ostatecznie pozwolił mu na zajęcie miejsca drugiego, 1,7 pkt za zwycięzcą.

Po skoku na odległość 110 metrów w pierwszej serii konkursowej Daniel Huber zajmował miejsce dziewiąte. W finale Austriak oddał najdalszy skok dnia (119 metrów) i awansował na miejsce trzecie (236,5 pkt).

Trzeci wczoraj Norweg Joakim Aune dziś uplasował się tuż za podium. Piąty był Jaka Hvala. Zaledwie 0,1 pkt za Słoweńcem uplasował się najlepszy z Polaków Klemens Murańka. Siódmy był Czech Jan Matura. Miejsce ósme zajął Martin Hamann. Czołową dziesiątkę uzupełnili Słoweniec Miran Zupancic oraz 17-letni Constantin Schmid, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z Park City (USA) i Rosjanin Roman Trofimov (ex-aequo na miejscu 10-tym).

Miran Zupancic stracił dziś pozycję lidera w klasyfikacji generalnej cyklu. Z 704 pkt na koncie Słoweniec zajmuje miejsce drugie. Pierwszy jest jego reprezentacyjny kolega Nejc Dezman (736 pkt). Miejsce trzecie utrzymał Austriak Clemens Aigner, który do Brotterode nie przyjechał (521 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną 18 i 19 lutego w słoweńskiej Planicy.